Surface Laptop 3

Náhodne prasknuté displeje na Surface Laptop 3 budú opravené bezplatne

Začiatkom roka sa začali objavovať sťažnosti majiteľov nových notebookov Surface Laptop 3 na spontánne prasknutie obrazoviek. Bez akéhokoľvek nárazu, pádu či iného mechanického zásahu sa zrazu na obrazovke objavili praskliny, čím došlo k vážnemu poškodeniu zariadenia.

Microsoft oznámil, že celú situáciu poriadne preverí. Nemal príliš na výber. Zariadenia rodiny Surface sú prezentované ako kvalitné, až prémiové, stroje preto je každý takýto problém veľkou nepríjemnosťou. Závery vyšetrovania boli oznámené len pred pár dňami – 8. mája 2020.

“Zistili sme, že v malom percente prípadov môže tvrdá cudzia častica spôsobiť praskliny v skle, ktoré sa, zdá sa, objavia neočakávane alebo bez viditeľnej príčiny.”

Microsoft vyzýva všetkých dotknutých zákazníkov, aby sa obrátili priamo na technickú podporu. V rámci platnej záruky bude na takýchto zariadeniach vykonaná bezplatná oprava. Navyše, každý kto Microsoftu zaplatil za opravu prasklín displeja po prejavení spomínaného problému má nárok na preplatenie servisných úkonov alebo inú náhradu.

Samozrejme, že bezplatná oprava ani spomínaná náhrada sa netýka zákazníkov, ktorých Surface Laptop 3 trpí prasknutím obrazovky po páde alebo inom vlastnom pričinení. Jedná sa skutočne len o spomínané “náhodné prasknutia bez zjavnej príčiny”.

Všetko je teda celkom fajn, až na to, že sme sa nedozvedeli prakticky nič o presnom dôvode prasknutia. Vyjadrenie je veľmi vágne, a preto nevieme, o akú “cudziu časticu” vlastne ide. Ide o náhodné odlomenie časti obrazovky alebo niečo, čo sa do notebooku dostalo kvôli nejakému neštandardnému spôsobu jeho používania?

Možno to nevyzerá až tak dôležito, no majitelia by aspoň získali predstavu, ako svoj Surface Laptop 3 lepšie chrániť a či im prípadne hrozí, že si jedného dňa nájdu prasknutú obrazovku. V každom prípade, týkať sa to má len malej časti produktov a Microsoft je pripravený podniknúť opravy, takže aspoň to môže byť určitou útechou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať