Surface Neo sa tento rok predávať nebude. Kvôli softvéru

Kým v prípade unikátneho Android smartfónu Surface Duo je situácia veľmi priaznivá a verejnosť by sa ho mala dočkať už koncom augusta, pri druhom chystanom zariadení, Surface Neo, to také ružové rozhodne nie je. Surface Neo je niečo ako malý skladací tablet s dvojicou obrazoviek, na ktorom mal operačný systém Windows 10X pôvodne zažiť svoj debut.

Len nedávno sa však do obehu dostali informácie, že Microsoft pri systéme Windows 10X dosť dramaticky zmenil plány. Ešte v máji prezradil, že systém viac nie je určený len pre zariadenia s dvojicou obrazoviek a podobné hybridy, ale aj pre klasické počítače a notebooky. Najnovšie má platiť aj to, že premiéru zažije na jar 2021, a to práve na zariadeniach tradičného formátu – s jednou obrazovkou.

Pre zariadenia s dvojicou obrazoviek bude následne pripravený až v roku 2022, približne o dva roky neskôr, než to malo byť. Nakoľko došlo k značnému posunu a komplikáciám, je plne logické, že Surface Duo sa tento rok nebude predávať. Základný softvér jednoducho nie je pripravený a nedávalo by to zmysel.

Na túto skutočnosť už čiastočne reaguje aj Microsoft, ktorý zo stránok a obchodu Microsoft Store odstránil informáciu o tom, že Surface Neo bude dostupné na Vianoce 2020. Zatiaľ sa k tomu síce bližšie nevyjadril, no už touto zmenou vyslal celkom jasnú správu.

Prvé relevantné náznaky o tom, že systém WIndows 10X nebude predstavený v roku 2020 sa začali objavovať už v apríli, no len pred pár dňami sme sa dozvedeli s akým časovým horizontom sa aktuálne počíta.

https://www.youtube.com/watch?v=fssZICsV4Rg
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať