Surface Pro X sa postará o ničím nerušený očný kontakt

Microsoft Surface Pro X je zaujímavým zariadením, a to z viacerých dôvodov. Napríklad aj preto, že ide o tablet s operačným systémom Windows 10 a ARM čipom Microsoft SQ1.

Veľkou nevšednosťou Surface Pro X je však prítomnosť dedikovaného čipu pre umelú inteligenciu. Už pri prvom predstavení tohto zariadenia sme sa dozvedeli, že v praxi bude slúžiť na “prekresľovanie pozície očí” pri videohovoroch.

Ničím nerušený očný kontakt

Videohovory idú vpred a neustály očný kontakt je vraj na nezaplatenie. V biznis sfére po ňom zjavne úplne šalejú, no keďže počas rozhovorov zvykneme na svojom zariadení aj pracovať alebo niečo hľadať, pohľad nám ľahko skĺzne.

Microsoft tento problém vyriešil za nás. Umelá inteligencia v Surface Pro X zmení smer nášho pohľadu, aby si osoba na druhej strane myslela, že sa neustále pozeráme priamo do webkamery. Fungovať to má tak prirodzene, že druhá strana si nevšimne nič podozrivé.

Funkcia je konečne dostupná

Softvérová funkcia, ktorá sa o to stará, nesie názov “Eye Contact”, teda “Očný kontakt”. Po dlhšom testovaní sa konečne dostáva k majiteľom zariadení Surface Pro X. Prichádza ako súčasť firmvérovej aktualizácie vydanej 14. augusta. Pre jej získanie je nutné používať Windows 10 minimálne vo verzii 1903.

Funkčnosť Eye Contact pritom nie je limitovaná na konkrétne aplikácie. Funguje úplne všade, kde sa používa predná kamera Surface Pro X.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať