Veľká májová aktualizácia pre Windows 10 obsahuje hŕstku problémov

Windows 10 verzie 2004 sa pomaly začína vo forme májovej aktualizácie dostávať k prvým používateľom. Treba počítať s tým, že tento proces bude trvať poriadne dlhú dobu. Jednak to súvisí s opatrnosťou na strane Microsoftu, no súčasne sa na pozvoľnej distribúcii podpisujú aj identifikované nedostatky.

Microsoft prostredníctvom webu technickej podpory informuje, že v prípade veľkej májovej aktualizácie na verziu 2004 aktuálne eviduje hŕstku problémov. Tie sa týkajú prevažne nekompatibilných ovládačov pre hardvérové komponenty.

Na zariadeniach, kde by kvôli tomu mohlo dôjsť k vážnym problémom preto májová aktualizácia prirodzene nebude ponúkaná. Dočasne, kým sa situácia nevyrieši vydaním novej verzie ovládačov. Majiteľom dotknutých zariadení sa dôrazne odporúča, aby sa vyvarovali ručnej inštalácii Windows 10 Verzie 2004.

Dobrou správou je, že Microsoft buď vo vlastnej réžii, prípadne v spolupráci s výrobcami hardvéru, aktívne pracuje na riešení týchto známych problémov.

  • Problém s pripojením viac než jedného zariadenia cez Bluetooth pri zariadeniach, ktoré používajú ovládače Realtek.
  • Problémy počas alebo po inštalácii aktualizácie na zariadeniach, ktoré používajú ovládače Conexant ISST Audio alebo Conexant HDAudio Driver. Môže ísť až o pády celého systému – BSOD.
  • Problémy s editorom metód zadávania textu (IME) pri zadávaní textu vo vybraných aplikáciách.
  • Používanie variabilnej obnovovacej frekvencie pri používaní integrovaných grafických kariet Intel nefunguje.
  • Pády systému pri pripájaní a odpájaní zariadení s využitím dokovacích staníc s rozhraním Thunderbolt.
  • Na zariadeniach s funkciou Always On, Always Connected dochádza k problémom, náhodným reštartom či pádom systému. Príkladom takýchto zariadení má byť Microsoft Surface Pro 7 alebo Microsoft Surface Laptop 3.
  • V hrách a aplikáciách, ktoré využívajú “rozhranie” GameInput Redistributable nefunguje myš ako zariadenie pre zadávanie vstupov.
  • Problémy s inštaláciou či spúšťaním systému na zariadeniach, kde aplikácie alebo ovládače pracujú so súbormi aksfridge.sys alebo aksdf.sys.
  • Problémy s kompatibilitou, ak sú na zariadení používané grafické ovládače NVIDIA vo verzii staršej ako 358.00.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať