Veľká májová aktualizácia pre Windows 10 je konečne tu

Dočkali sme sa. Microsoft dnes po mesiacoch testovania začína s oficiálnou distribúciou “veľkej” májovej aktualizácie pre Windows 10. Aktualizácia funkcií na Windows 10, verzia 2004, známa aj po označením “Windows 10 May 2020 Update” je verejnosti pozvoľna ponúkaná prostredníctvom služby Windows Update.

Dostupnosť pre vaše zariadenie si môžete overiť prostým kliknutím na tlačidlo “Vyhľadať aktualizácie”. K distribúcii sa však pristupuje s tradičnou opatrnosťou, čo v preklade znamená, že Windows Update ju na vašom zariadení nemusí ponúknuť okamžite. V praxi to môže trvať až niekoľko mesiacov, kým sa možnosť pre stiahnutie tejto aktualizácie objaví všetkým používateľom Windows 10.

Microsoft dokonca upozorňuje, že v prvej fáze bude Windows 10 Verzia 2004 dostupná len vybraným zariadeniam, na ktorých je už nainštalovaná buď Verzia 1903 alebo Verzia 1909. Aj tu treba myslieť na skutočnosť, že ide o “obmedzenú dostupnosť”. To znamená, že ani používanie spomínaných verzií nič negarantuje.

Pri čakaní v hre môžu byť aj problémy s kompatibilitou prítomného softvéru, ovládačov či dokonca problémy priamo s konkrétnou hardvérovou konfiguráciou. Preto sa vo všeobecnosti odporúča počkať, kým aktualizácia nebude ponúknutá automaticky.

Inštaláciu je stále potrebné potvrdiť ručne cez Windows Update. Dostupné sú však aj oficiálne cesty pre okamžité vykonanie ručnej inštalácie, pre tých, ktorí nechcú čakať, a v prípade problémov si dokážu poradiť.

Počas nadchádzajúcich týždňov bude distribučný okruh postupne rozširovaný a novinka sa tak dostane k čoraz väčšiemu počtu používateľov. Najnovšia verzia Windows 10, 2004, bude podporovaná klasicky po dobu 18 mesiacov. Počas tejto doby bude dostávať takzvané kvalitatívne aktualizácie, ktoré opravujú chyby a vylepšujú stav systému.

Nakoľko je vydanie veľkých aktualizácií pre Windows 10 pomerne dôležitou udalosťou, v najbližších dňoch sa tomu budem postupne venovať. O niektorých novinkách som už písal, no pozriem sa na to ucelene a zverejním aj ďalšie súvisiace veci. Vydanie Windows Verzie 2004 by malo konečne spustiť aj masívnejšiu distribúciu novej verzie prehliadača Microsoft Edge. Ten mimochodom obsahuje aj zabudovanú hru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať