Ako som vyriešil chybu “An illegal state change was requested”

Po dlhšom čase som sa potreboval prihlásiť do aplikácie “Sprievodca konzolou Xbox” na počítači, kde používam iba lokálne konto a nedopadlo to podľa očakávaní. Po zadaní svojho konta Microsoft ma namiesto plynulého prihlásenia privítala chybová hláška “Nepodarilo sa vás prihlásiť do služby Xbox Live”.

Túto všeobecnú formulku navyše sprevádzala netradičná upresňujúca formulka “An illegal state change was requested” s kódom chyby “0x8000000D”. Chybové hlášky a kódy sú bežnou súčasťou života pri používaní operačných systémov Windows, no s niečim takýmto som doteraz nemal tú česť.

Klasicky som sa preto snažil nájsť informácie a možné riešenie. Bohužiaľ to skončilo neúspešne. Nastal teda čas na niekoľko experimentov. V tomto prípade neviem zaručiť, že situácia sa vo vašom prípade vyvinie rovnakým spôsobom, no pre každý prípad uvádzam, čo pomohlo mne.

Problém v mojom prípade zjavne spôsobovalo to, že do aplikácie som sa najskôr chcel prihlásiť nesprávne zadanými údajmi, čo prirodzene skončilo pri chybovej hláške, ktorá ma upozornila na neexistujúce konto Microsoft. Hoci som meno konta následne napísal správne a aplikácia ma vyzvala na zadanie hesla, proces končil pri chybe “An illegal state change was requested”.

Riešenie preto bolo prosté. Aplikáciu som úplne vypol a pri novom prihlasovaní si už dal pozor na to, aby som údaje napísal správne už na prvý pokus. Nerozumiem tomu, prečo by niečo takéto malo spôsobovať akékoľvek problémy, keďže pri písaní dlhšieho používateľského mena bežne dochádza k tomu, že nejaké to písmenko vypadne. Na to navyše reaguje aj samotná aplikácia, keďže upozorní, že dané konto neexistuje. Dá mi druhú šancu, aby následne všetko potopila. Údaje sú pritom zadávané už správne.

Nakoľko existujú veci ako náhody, najmä v technologickom svete, spomeniem aj to, že medzi prvým, neúspešným pokusom o prihlásenie, ktorý končil chybou “An illegal state change was requested” a druhým, už bezproblémovým prihlásením, som vykonal ešte jednu vec – na oficiálnom webe som sa cez prehliadač prihlásil do svojho konta Microsoft.

Dosť pochybujem, že to celú situáciu ovplyvnilo, no človek nikdy nevie. Rozmýšľal som aj nad tým, či nešlo o dočasný výpadok na serveroch Microsoftu, no nakoľko sa mi chybu podarilo replikovať, nemyslím si, že toto bol problém.

Skôr škriatkovia zasiahli do prihlasovacieho mechanizmu. Aspoň taká bola moja skúsenosť. Ponaučenie z toho celého je preto pre mňa také, že si mám vždy dobre skontrolovať, či som zadal správne prihlasovanie meno už na prvý pokus.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
Ako vymazať komentár na Facebooku

Ako vymazať komentár na Facebooku?

Niekedy komentár nepadne na úrodnú pôdu, prípadne ho rovno oľutujete. Vtedy nastáva jasná otázka - ako na Facebooku vymazať komentár?