Ako previesť PDF na Excel?

Nie je to úplne štandardná situácia, no niekedy proste potrebujeme PDF súbor previesť na formát vhodný pre Excel. Ak by to bolo opačne, tak ide o jednoduchý úkon, no PDF na Excel, to už je trochu iná rozprávka.

Našťastie nejde o nič, čo by sa nedalo zvládnuť. Akurát treba poznať nejakú tú službu alebo aplikáciu, ktorá takýto prevod dokáže vykonať. Skvelou správou je, že známa firma Adobe začiatkom roka 2021 sprístupnil bezplatné online nástroje, medzi ktorými sa nachádza aj prevodník z PDF na formáty pre Excel.

Podobných online nástrojov je síce celý zástup, no v prospech Adobe hrá to, že ide o známu firmu s dlhodobou históriou. Poznáme ju ešte z čias, kedy sme na otváranie PDF súborom museli používať jej aplikáciu Adobe Reader. Dnes to samozrejme zvládnu už aj webové prehliadače, no čo sa týka komplexnejších úkonom a úprav ako je aj prevod PDF do iných formátov, stále potrebujeme špeciálny nástroj.

Ten nájdeme na oficiálnej stránke Adobe – PDF to Excel. Ide o prevod do formátu .xlsx, ktorý je štandardne používaný v Exceli. Drobnou nevýhodou spomínanej služby od Adobe je to, že na stiahnutie skonvertovaného súboru je nutné prihlásiť sa alebo si vytvoriť konto. Je bezplatné, no napriek tomu to predstavuje zbytočnú komplikáciu.

Na druhú stranu, nemusíte si vytvárať vyslovene konto Adobe, môžete sa prihlásiť aj cez účet Google či Facebook. Osobne by som ale odporučil, radšej stráviť tých pár minút vytvorením separátneho účtu Adobe. Jeden nikdy nevie…

Alternatíva bez registrácie

Alternatívou za službu od Adobe je web https://www.ilovepdf.com/. S tým nemám osobnú skúsenosť, no používatelia ho zvyknú odporúčať. No prevod tu funguje a okrem možnosti PDF na Excel ponúka aj množstvo ďalších úprav formátu PDF. Nevyžaduje žiadnu registráciu a je zdarma.

K dispozícii je aj platená verzia, ktorá ponúka niekoľko zaujímavých výhod, ako je napríklad väčšia veľkosť nahrávaných súborov, spracovanie viacerých súborov naraz či dodatočné prevodníky. Bezplatná verzia by ale mala bežnému človeku úplne stačiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať