Ako zistiť posledné prihlásenie v aplikácii Messenger? Stačí pár krokov

Messenger do veľkej miery funguje ako samostatná aplikácia. Vnímame to hlavne na smartfónoch. Používať sa dokonca dá aj bez Facebooku, no napriek tomu vo svojej podstate ide o jeho súčasť.

To okrem iného znamená aj to, že mobilná aplikácia Messenger využíva rovnaké alebo veľmi podobné bezpečnostné mechanizmy pre ochranu používateľského účtu. Jedným z najefektívnejších je momentálne takzvané “Meta Centrum účtov”.

Ide o sekciu, ktorá je dostupná vo webovom rozhraní sociálnej siete Facebook, rovnako ako v mobilnej aplikácii Messenger. Práve tam sa nachádza niekoľko zaujímavých mechanizmov a funkcií. Základom je možnosť rýchlej zmeny hesla a správa dvojfaktorového overenia prístupu.

Pri podozrení, že niekto získal prístup k vášmu účtu a používa Messenger, aby čítal vašu súkromnú komunikáciu, máte k dispozícii veľmi efektívny spôsob ako to overiť. Pre Facebook aj Messenger je dostupná sekcia, ktorá zobrazuje takzvané posledné prihlásenie.

Ľudový pojem posledné prihlásenie na Messenger je zaužívaný, aby vystihoval podstatu tejto funkcie. Oficiálne sa táto sekcia nazýva “Kde ste prihlásený”. Reálne ale ide o prehľad posledného prihlásenia, respektíve aktívnych prístupov do vášho účtu, ktorý používate na Messengeri.

Facebook Messenger: Kde zistiť posledné prihlásenie do účtu?

V spomínanej sekcii sa dozviete to, aké zariadenia sú používané na prihlásenie do vášho účtu. Je to prehľadný zoznam, ktorý zobrazuje názov zariadenia, miesto odkiaľ sa prihlasuje a dátum, kedy k tomu došlo. Práve kvôli tomu sa zaužíval termín posledné prihlásenie na Facebook Messenger. Kde sa to vlastne nachádza?

  • V aplikácii Messenger kliknite na symbol troch čiar v ľavom hornom rohu.
  • Následne ťuknite na symbol ozubeného kolieska.
  • Dostanete sa do prehľadu nastavení. Prejdite na spodok a ťuknite na “Centrum účtov”.
  • Potom prejdite do sekcie “Heslo a zabezpečenie”.
  • Sekcia, ktorá ukazuje posledné prihlásenie na Facebook Messenger sa volá “Kde ste prihlásený”.
  • Zvoľte svoj účet a začnite kontrolovať prístupy. Tie, ktoré sú podozrivé zrušte.

Podstatné je to, že v prehľadnej forme vidíte všetky aktívne prístupy, a čo je ešte dôležitejšie, viete ich zrušiť. Proste tu vidíte, kto je prihlásený do vášho účtu. Akonáhle v zozname zbadáte podozrivé zariadenie, tak naň stačí ťuknúť a zvoliť možnosť “Odhlásiť”.

Spraviť to viete aj masovo. Stačí ťuknúť na tlačidlo “Vyberte zariadenie, z ktorého sa chcete odhlásiť”. Dostanete sa do sekcie “Odhlásiť zo zariadení”. V nej buď zvoľte možnosť “Označiť všetko” alebo vyklikajte všetky zariadenia, ktoré sa vám nepozdávajú. Potom ťuknite na tlačidlo “Odhlásiť”.

Zmena hesla a posilnenie ochrany

Bez ohľadu na to či už zvolíte jedno, viacero alebo všetky zariadenia, sa v konečnom dôsledku stane rovnaká vec. Váš účet bude odhlásený, čo znamená, že na danom zariadení bude potrebné opätovne zadať prihlasovanie údaje.

Táto možnosť sa využíva v kombinácii so zmenou hesla. Bez toho sa vám môže stať, že majiteľ podozrivého zariadenia pozná vaše súčasné heslo a po odhlásení sa len znova prihlási, čím znovu získava prístup k vašim správam.

Ak teda zistíte, že niektoré z posledných prihlásení na Messengeri, respektíve do vášho účtu všeobecne, nie je oprávnené, tak si zamierte do spomínaného centra účtov a zmeňte heslo. Následne pre istotu prejdite do sekcie “Kde som prihlásený” a odhláste podozrivé alebo rovno všetky zariadenia.

Ako ďalší krok by bolo dobré vykonať aspoň základnú kontrolu vášho účtu a úrovne jeho zabezpečenia. Pomôcť by s tým mohla sekcia “Kontrola zabezpečenia”, ktorá sa taktiež nachádza v centre účtov. Prinajmenšom by ste mali zvážiť aktiváciu dvojfaktorového zabezpečenia účtu.

Výber dobrého hesla nepodceňujte. Vyhnite sa jednoduchým kombináciám a zaužívaným frázam, ktoré patria medzi najhoršie heslá a prelomiť sa dajú do pár minút.

Pre istotu upozorním, že overovanie neoprávneného prístup týmto spôsobom nemusí byť úplne 100%né. A keďže sú v ohrození vaše veľmi citlivé dáta, tak by ste už pri prvotnom podozrení mali zmeniť heslo a skontrolovať zabezpečenie účtu. Radšej byť trochu prehnane opatrený, ako to potom ľutovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať