Ako resetovať Správcu úloh do pôvodného stavu?

Správca úloh je základným systémovým nástrojom v operačných systémoch Windows. Nakoľko slúži ako pomocník pre ukončenie procesov, ktoré robia problémy, vytvorený bol tak, aby používateľa nesklamal ani v krízových situáciách.

Napriek tomu všetkému občas môže dôjsť k stavu, kedy prestane poslúchať samotný Správca úloh, prípadne dôjde k poškodeniu jeho integrity. Ako prezradil programátor David Plummer, tvorca Správcu úloh, v systéme existuje pomerne jednoduchý postup ako túto aplikáciu resetovať do pôvodného stavu. Prekvapivo to má pomôcť aj pri spomínanom poškodení aplikácie.

Funguje to tak, že podržíme klávesovú skratku CTRL + ALT + SHIFT a následne spustíme Správcu úloh. Nakoľko potrebujme používať klávesy, pre spustenie Správcu úloh pri tomto úkone musíme použiť niektorú z alternatívnych možností:

  • Spustenie cez kontextovú ponuku Panela úloh.
  • Spustenie cez ponuku s nástrojmi na správu, ktorú vyvoláme pravým kliknutím na ikonu ponuky Štart.
  • Spustenie vyhľadaním “taskmgr” alebo “Správca úloh” cez ponuku Štart.
  • Spustenie z ponuky Štart, vyhľadaním aplikácie “Správca úloh” v zložke “Systém”.

Aplikácia sa obnoví do pôvodného stavu, čo by malo pomôcť aj pri vážnejších problémoch s jej doterajším používaním. To, že sa Správca úloh resetoval do pôvodného stavu sa dozviete aj z toho, že sa spustí v kompaktnom režime.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať