Ako streamovať hry z Xbox One do Windows 10 PC?

Windows 10 ponúka viacero zaujímavých funkcií pre hráčov. Medzi tie najzaujímavejšie ale určite patria veci, ktoré sa týkajú prepojenia na svet konzolového hrania, respektíve priamo na konzoly Xbox.

Majiteľov konzolovej generácie Xbox One určite osloví skutočnosť, že hry zo svojej konzoly môžu streamovať priamo do počítačov s Windows 10. Inak povedané, cez svoj počítač môžu vzdialene hrať hry zo svojej konzoly Xbox. 

Samozrejme, že to nie je úplne ideálne riešenie, no v niektorých prípadoch príde vhod aj takáto možnosť. Hlavne keď zohľadníme, že konzola má v domácnosti väčšinou svoje pevné miesto, no notebook sa dá úplne pohodlne prenášať. 

Prípadne je tu aj situácia, kedy iný člen domácnosti využíva televízor, ku ktorému je konzola pripojená. Za normálnych okolností by Xbox One musel čakať na svoj čas, no vďaka streamovaniu hier do počítača to tak byť nemusí.

Kľúčové informácie k streamovaniu hier z Xbox One

Predmetné streamovanie Xbox One hier do počítača je vlastne o tom, že konzola je ovládaná na diaľku a obrazový výstup sa zobrazuje na počítači. Hoci z používateľského pohľadu ide o celkom priamočiaru vec, treba počítať s niekoľkými vecami:

 • Hrať môžete len ten obsah, ktorý je dostupný na vašej konzole.
 • Streamovanie obsahu funguje len v prípade, že počítač aj konzola sú pripojené k rovnakej sieti.
 • Funguje to len na počítačoch s Windows 10.
 • Gamepad na ovládanie konzoly a hier je vhodné, ba priam až potrebné, pripojiť k počítaču.
 • V aplikácii sa musíte prihlásiť do konta Microsoft, ktoré používate na konzole.
 • Ide o vec, ktorá je pomerne náročná na rýchlosť internetového pripojenia. Objaviť sa môžu veci ako zvýšená odozva či znížená kvalita obrazu.
 • Je to strašne krkolomná cesta ako hrať Xbox One hry na počítači.

Samotné pripojenie ku konzole je otázkou zapnutia jednej aplikácie a výberu správnej sekcie.

 • Vo Windows 10 spustite aplikáciu Sprievodca konzolou Xbox. Malo by ísť o štandardnú súčasť operačného systému, no ak by náhodou chýbala, tak ju stiahnite z Microsoft Store.
 • Prihláste sa do konta Microsoft, ktoré používate na konzole Xbox.
 • V ponuke na ľavej strane kliknite na sekciu “Pripojenie”. Má malú ikonu konzoly Xbox a pravdepodobne sa v ponuke nachádza ako predposledná možnosť.
 • Dostanete sa do sekcie “Pripojenie ku konzole Xbox One”, kde sa v zozname po chvíľke zobrazí vaša konzola. 
 • Prenos aktivujete kliknutím na tlačidlo “Pripojiť” a následne “Vysielať”.

V prípade, že by sa tu konzola nezobrazovala, môžete vyskúšať priame pripojenie cez IP adresu. Tú nájdete v jej systémových nastaveniach, konkrétne v sekcii “Nastavenia siete – Rozšírené nastavenia”. 

Overiť si môžete aj to, či v nastaveniach konzoly náhodou nie je zablokovaný vzdialený prístup. Konkrétne ide o nastavenie “Vzdialené funkcie” v sekcii “Zariadenia a pripojenia”.

Tablety a mobily sú ešte o krok ďalej

Konzoly Xbox One a Xbox Series dnes ponúkajú aj pokročilejšiu verziu streamovania obsahu do mobilných zariadení – smartfóny a tablety. 

V tomto prípade sa ku svojej konzole môžete vzdialene pripojiť prakticky odkiaľkoľvek. Odpadá teda požiadavka, aby konzola aj zariadenie boli pripojené k rovnakej Wi-Fi. 

Zo svojho smartfónu sa môžete cez mobilné dáta pripojiť napríklad aj z MHD či z chaty. Bližšie informácie nájdete v samostatnom článku – Xbox Remote Play: Ako svoje Xbox hry hrať na mobile či tablete?

Okrem toho je dostupné aj cloudové streamovanie hier do Android tabletov a smartfónov. Ide o súčasť plateného predplatného Xbox Game Pass Ultimate, kedy sa obsah streamuje priamo zo serverov Microsoftu. Nepotrebujete vlastniť konzolu ani inštalovať hry, no musíte si každý mesiac zaplatiť členstvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať