Windows 10

Ako zrušiť automatické vypínanie obrazovky vo Windows 10?

Pri štandardnom nastavení Windows 10 po určitom čase automaticky vypne obrazovku zariadenia. Nejde o žiadnu chybu či neštandardné správanie. K vypnutiu obrazovky dochádza z dôvodu šetrenia energie. Systém k tomu pristupuje až po dlhšej neaktivite používateľa – typicky po 10 minútach.

Automatické vypínanie obrazovky vo Windows 10 je teda na jednej strane fajn, no na strane druhej nemusí vyhovovať úplne každému. Či už je problémom príliš krátky interval alebo prekáža vypínanie ako také, zmeniť sa to dá priamo v systémových nastaveniach.

Pri notebookoch a tabletoch je dokonca možné zvoliť iné nastavenia pri napájaní z batérie, a iné pri napájaní rovno zo siete. Stolové počítače, celkom prirodzene, majú v nastaveniach pri vypínaní obrazovky len jednu možnosť. Napájať z batérie sa jednoducho nedajú.

Pri výbere časového intervalu pre vypnutie obrazovky je možné zvoliť o 1 minúty až po 5 hodín. Každý používateľ si vďaka tomu dokáže vybrať to, čo najviac vyhovuje spôsobuje jeho práce. Automatické vypínanie obrazovky sa nastavuje a upravuje veľmi jednoducho.

Nastavenia pre vypínanie obrazovky vo Windows 10

  • Otvoríme si systémové nastavenia. Napríklad klávesovou skratkou Win + I.
  • Klikneme na ikonu “Systém”.
  • V prehľade dostupných sekcii klikneme na “Napájanie a spánok”.
  • Práve tu sa nachádzajú hľadané nastavenia.
  • V ponuke “Obrazovka” zvolíme taký časový interval, ktorý nám vyhovuje.
  • Ak chceme úplne zabrániť vypínaniu obrazovky, tak z ponuky zvolíme možnosť “Nikdy”. V tomto prípade potom treba pozornosť venovať aj sekcii “Spánok”, kde taktiež zvolíme “Nikdy”. Inak by zariadenie po čase prešlo do režimu spánku, čo znamená, že obrazovka by sa aj tak vypla.
  • Hotovo.

Alternatívne sa tieto možnosti pre uspávanie systému a vypínanie obrazovky dajú nájsť aj v staršej sekcii “Možnosti napájania”. Do tej sa dostanete cez Ovládací panel alebo tak, že v ponuke Štart vyhľadáte “Upraviť plán napájania”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať