Nová verzia digitálneho obchodu Xbox Store je dostupná pre širokú verejnosť

Nový, od základov prepracovaný, digitálny obchod Xbox Store by už mal byť dostupný pre bežných používateľov konzolovej rodiny Xbox One. Microsoft o tom informuje na svojom oficiálnom webe.

Nová verzia aplikácia začala byť distribuovaná práve počas septembra a do operačného systému konzoly je zjavne nainštalovaná úplne automaticky. Vývojári opäť pripomínajú, že pri návrhu novej verzie digitálne obchodu zohrávali kľúčovú rolu tri oblasti – rýchlosť, jednoduchosť používania a celková bezpečnosť.

Tešiť sa môžeme na omnoho plynulejšie a intuitívnejšie používanie. Či už ide o prehľadanie obsahu z ponuky služby Xbox Game Pass, vyhľadávanie hier či nastavovanie potrebných aspektov ako sú napríklad filtre obsahu, všetko máme zvládnuť bez najmenších problémov.

Prepracovaný Xbox Store má byť až dvakrát rýchlejší v porovnaní s predošlou verziou. Načítanie má prebehnúť už pod dve sekundy a už na prvý pohľad máme byť oboznámení so všetkými potrebnými informáciami o hrách a ponúkanom obsahu.

Rýchlejší má byť aj samotný pohyb v obchode. K potrebným položkám sa dostaneme cez menší počet krokov a pomáhať nám ďalej má aj prirodzené rozmiestnenie prvkov, ako aj relevantných informácií.

Obchod bol proste vylepšený z pohľadu zdrojového kódu aj z pohľadu používateľského rozhrania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať