Ako aplikáciu Microsoft Teams prepnúť do slovenčiny?

Množstvo firiem, malých aj veľkých, počas kritického obdobia koronakrízy prechádzalo na režim práce z domu – home office. Niektoré z nich to zvládali lepšie, iné horšie. Väčšina však hľadala služby a aplikácie, s využitím ktorých by zamestnanci medzi sebou mohli efektívne komunikovať a práca by tak napredovala podľa možností čo najrýchlejšie.

Tu do hry vstupuje Microsoft Teams. Akési komplexné komunikačné centrum, ktoré dokáže zastrešiť všetky potrebné komunikačné aspekty pri práci na diaľku. Od písania správ, cez hlasové a video konverzácie až po zdieľanie súborov a ich úpravu v reálnom čase. Toto je stále len krátka enumerácia funkcií Microsoft Teams.

V týchto časoch sa veľká časť ľudí s Microsoft Teams stretáva po prvýkrát. Dochádza preto k rôznym situáciám, ktoré vyžadujú určitú dávku pomoci a navigácie v rozhraní a možnostiach aplikácie.

Jedným zo základných problémov je jazyková bariéra. Človek si aplikáciu Microsoft Teams stiahne, prípadne mu kolega posunie inštalátor, všetko prebehne fajn, no celé je to v angličtine. To prácu značne komplikuje. V takomto prípade našťastie nemusíte celú aplikáciu preinštalovať alebo sa zmieriť s osudom. Priamo cez nastavenia aplikácie sa dá zmeniť jazyk pre celé rozhranie a nájdete tu aj požadovanú slovenčinu.

Aplikácia Microsoft Teams po slovensky

  • V pravom hornom rohu kliknite na okrúhly obrázok s iniciálami vášho konta.
  • Z ponuky vyberte “Settings”.
  • Otvorí sa vám ponuka “General”, kde na spodku nájdete sekciu “Language”.
  • Kliknite na ponuku pod nápisom “App language determines the date and time format.” a vyberte tu “Slovenčina (Slovenská republika)”.
  • Následne kliknite na tlačidlo “Save and restart”.
  • Aplikácia Microsoft Teams sa vypne a následne zapne už po slovensky.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať