Microsoft Teams vlastne pozadie

Microsoft Teams umožňuje komunikáciu otvoriť v samostatnom okne, pribudla mriežka 3 x 3

Microsoft sa so svojou službou Microsoft Teams, ktorá predstavuje komplexné komunikačné a kolaboračné centrum, ocitol v pomerne ostrom konkurenčnom boji. Či už ide o Slack s niekoľkoročným náskokom alebo Zoom, ktorý raketovo vyletel počas koronakrízy, Teams to nemá vôbec ľahké.

Microsoft Teams sa zameriava primárne na firemný sektor, preto Microsoft z pozície stvoriteľa robí všetko preto, aby si udržal existujúcich klientov a prilákal nové duše.

Okrem marketingového úsilia a spolupráce so silnými dodávateľmi, ako je v našich končinách napríklad Slovak Telekom, sa zameriava aj na neustále vylepšovanie ponúkaných funkcií. Konkurencia nespí a každý sa snaží ponúknuť niečo viac než ten druhý.

V posledných dňoch bola do Microsoft Teams pridaná väčšie “mriežka” vo videohovoroch, ktorá teraz vo formáte 3 x 3 zobrazuje súčasne až 9 účastníkov. so zapnutou kamerou. Pôvodná implementácia počet limitovala na 4 účastníkov. Microsoft o dostupnosti tejto novinky informoval k 18. máju. Postupne by sa mala dostávať ku všetkým používateľom Microsoft Teams.

Dynamická optimalizácia počtu

V súvislosti s úpravou sa spomína aj dynamické optimalizovanie počtu zobrazovaných prenosov na základe rýchlosti pripojenia. V preklade to znamená asi toľko, že zobrazovať sa vám síce môže až 9 video prenosov (osôb), no pokiaľ to vaše pripojenie nebude stíhať tento počet sa vám zníži. Napríklad zostanú len traja ľudia s videom, zvyšok dočasne prepne na audio.

Myšlienka za touto optimalizáciou je taká, že človek radšej obetuje pohľad na viacerých účastníkov, než by mu celá konverzácia mala “sekať” či iným spôsobom vypadávať.

Virtuálne zdvihnutie ruky

Pridaná bola aj funkcia, ktorá jednotlivým účastníkom audio a video konverzácií umožňuje organizátora upozorniť na to, že žiadajú o slovo. V podstate ide o akési virtuálne zdvihnutie ruky. Namiesto toho, aby človeku skákali do reči, upozornia, že majú niečo k veci a počkajú, kým im bude dané slovo .

Otváranie konverzácií v samostatnom okne

V aplikácii Microsoft Teams pribudla aj možnosť pre otváranie konverzácii v samostatných oknách. To znamená, že jednotlivé “čety” si môžete presunúť do nezávislých okien a pracovať s nimi – minimalizovať, meniť ich veľkosť a tak ďalej. Funguje to pre konverzácie typu “jeden na jedného” aj pre tie skupinové.

Vysunutie četov do samostatných okien je možné spraviť cez príkaz /pop, sekciu s možnosťami pre daný čet alebo cez pridanú ikonku.

Chystajú sa aj ďalšie vylepšenia

Microsoft na jún 2020 počíta s ďalšími vylepšeniami pre Microsoft Teams. Podľa prehľadu pripravovaných zmien, Microsoft 365 Roadmap, v tomto mesiaci dôjde k navýšeniu limitu účastníkov v schôdzkach z 250 na 300. V dohľadnej dobe má byť dramatickým spôsobom navýšený aj limit vo videohovoroch z 9 až na 49 – presný termín známy nie je.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať