COVID-19 Tracker

COVID-19 Tracker – mapa koronavírusu dostupná už aj v Microsoft Store

Online mapa šírenia nového koronavírusu, ktorú Microsoft sprístupnil cez svoj vyhľadávač Bing, sa od svojho prvého vydania postupom času dočkala viacerých vylepšení. Z jednoduchej mapky sa pretavila do pomerne komplexného monitorovacieho nástroja, no používateľom tu stále čosi chýbalo – aplikácia.

Microsoft preto zareagoval a svoju mapu koronavírusu koncom apríla vydal aj vo forme samostatnej aplikácie s názvom COVID-19 Tracker. Stiahnuť sa dá priamo z digitálneho obchodu Microsoft Store. Vďaka tomuto kroku si už nemusíte webovú stránku cez Microsoft Edge baliť do podoby aplikácie, Microsoft to spravil za vás.

V podstate totiž ide o webovú stránku bing.com/covid, ktorá sa správa ako aplikácia. V porovnaní s webom podľa všetkého neponúka žiadne doplnkové funkcie, no používa sa trochu pohodlnejšie. Môžete si ju pripnúť na panel úloh a jedným kliknutím ste priamo tam, kde chcete.

V aplikácii COVID-19 Tracker nájdete sledovanie globálneho a lokálneho stavu, pekné grafy, doplnkové správy a videá. Proste všetko, čo človek potrebuje pre pohodlné sledovanie vývoja pandémie.

COVID-19 Tracker aj pre Windows 10 Mobile

Keď som si otvoril Microsoft Store a jedným očkom obzeral o čom vlastne COVID-19 Tracker je, tak som si všimol veľmi zaujímavú vec. Aplikácia je dostupná aj pre smartfóny, čo je podľa mňa prinajmenšom zvláštny krok.

Nie preto, že by vydanie verzie pre Windows 10 Mobile vyžadovalo extra úsilie, veď ide o zabalenú webovú stránku, ale preto, že to ani nemá zmysel. Microsoft smartfóny definitívne odpísal už dávno a sprístupňovať tam aplikácie teraz, po funuse, to už je skoro provokácia… V každom prípade, aplikácia sa dá cez Microsoft Store stiahnuť aj do smartfónov, overil som si to na svojej Lumii 950.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať