Bing

Microsoft pre Bing testuje tmavý režim. Na malej vzorke používateľov

Dizajnéri v Microsofte sa okrem komplexného redizajnu Windows 10 a Office pustili aj do úprav vyhľadávača Bing. Len nedávno sa niektorým používateľov začala objavovať nová, zjemnená, podoba ikonického loga.

Teraz sa dozvedáme, že v príprave je aj očakávaný tmavý režim pre webové rozhranie. Ten v ostatných rokoch nabral na neskutočnej popularite a často je považovaný za akýsi nepísaný symbol modernej aplikácie. Aj Bing sa preto, síce po dlhšej dobe, no predsa, poddáva trendu tmavého režimu.

Podrobností je zatiaľ dostupných len málo, no ako informuje portál Thurrot, vybraní používatelia vyhľadávača Bing začali hlásiť, že pri bežnej návšteve webového rozhrania ich privítal tmavý režim.

Verejné testovanie zjavne prebieha na skromnej vzorke, podobne ako v prípade nového loga. Takýto postup je pritom úplne bežný a označuje sa ako A/B testovanie. Podľa dostupných informácií k tomu dochádza v oblasti Spojených štátov.

Šance na aktiváciu tmavého režimu sa vraj dajú zvýšiť tým, že človek web navštívi v inkognito režime. Samozrejme, že nejde o žiadnu garanciu a stále je to hop alebo trop.

Microsoft zatiaľ o ničom oficiálne neinformoval, no zjavne je to len otázkou času. Ak sa novinka v očiach aktuálne zapojených používateľov osvedčí, tak by malo dôjsť k rapídnemu rozširovaniu dostupnosti, až kým nebude tmavý režim dostupný pre všetkých používateľov vyhľadávača Bing.

bing tmavý režim
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať