Gmail: Ako naplánovať odoslanie e-mailu na určitý čas a deň?

Gmail patrí do základnej výbavy množstva ľudí. Niektorí z nás ho používajú na pracovnú komunikáciu, iní ako všeobecnú poštovú schránku, ktorá zastrešuje úplne všetko. 

Gmail na popularite nabral aj s príchodom smartfónov so systémom Android, a tak sa okruh používateľov rozširuje prakticky každým dňom. Google svojim službám, vrátane Gmailu, venuje celkom dobrú pozornosť, a tak tu nájdeme kopu užitočných nástrojov.

Jedným z nich je možnosť nastaviť neskoršie odoslanie e-mailu. Klasicky ho napíšeme, no namiesto toho, aby sme zvolili okamžité odoslanie, čo je bežný krok, siahneme radšej po možnosti zvoliť konkrétny čas a deň, kedy má e-mail reálne odísť.

Osobne to považujem za užitočnú vec najmä v pracovnom segmente. Napríklad si cez víkend pozeráte prijatú poštu na Gmaile, veci chcete okamžite vybaviť, no súčasne by ste veľmi neradi niekoho rušili počas voľna.

Vtedy je naplánovanie odoslania e-mailu na určitý termín ideálne. Vy veci nemusíte viac držať v hlave a nikoho neotravujete počas víkendu alebo sviatku. Obdobná je situácia, kedy síce chcete na prijatú poštu reagovať, no nie okamžite. Vtedy opäť príde vhod naplánovanie odoslania.

Ďalším, možno trochu neštandardným, využítim je poslanie naplánovaného e-mailu samému sebe. Napríklad si niečo potrebujete pripomenúť a nestačia vám klasické nástroje ako budík alebo pripomienkovač. Tak si napíšete e-mail s plánovaným odoslaním na potrebný čas.

Ako v Gmaile naplánovať odoslanie e-mailu na určitý termín?

Všetko potrebné je zabudované priamo vo webovom rozhraní schránky, prípadne v mobilnej aplikácii Gmail.

  • Klasicky začnite písať e-mail.
  • Keď ho máte hotový, tak vedľa tlačidla “Odoslať” kliknite na symbol šípky dole.
  • Zobrazí sa možnosť “Naplánovať odoslanie”, a tú zvoľte.
  • Následne už len nastavte, kedy má dôjsť k odoslaniu.
  • Ak vám nevyhovujú predpripravené termíny, kliknite na možnosť “Vybrať dátum a čas”, kde si môžete zadať aj presnú minútu odoslania.

V prípade mobilnej aplikácie Gmail to funguje veľmi podobne, akurát s tým rozdielom, že možnosť “Naplánovať odoslanie” nájdete v ponuke, ktorá sa zobrazí po kliknutí na symbol troch bodiek v hornom rohu obrazovky.

Ako v Gmaile zrušiť naplánované e-maily?

Ak by ste niektorý z e-mailov s naplánovaným odoslaním chceli zrušiť, tak v schránke prejdite do sekcie “Naplánované”. Nájdete tam všetky aktuálne správy, ktoré potom môžete upraviť alebo vymazať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať