Facebook Windows 10

Aplikácia Facebook pre Windows 10 končí

Oficiálna aplikácia Facebook pre Windows 10 na konci februára skončí. Spoločnosť Facebook sa totiž rozhodla ukončiť jej podporu, čo v tomto prípade znamená to, že aplikácia prestane fungovať a viac už proste nebude použiteľná. Ako upozornil portál MSPowerUser, dôjde k tomu presne 28. februára.

Používatelia sú na túto skutočnosť zo strany Facebooku upozorňovaní, aby sa na ňu postupne pripravili.

Čo presne stojí v pozadí tohto rozhodnutia nie je spomínané. Ak si trošku zašpekulujem a poviem, že to môže byť nedostatočná používateľská základňa, asi nebudem príliš ďaleko od pravdy.

Väčšina používateľov sociálnej siete jednoducho využíva webové rozhranie, nie aplikáciu, ktorú si musí inštalovať. Navyše táto aplikácia nepatrí tak celkom medzi tie najkvalitnejšie a často sa potýka s rôznymi neduhmi.

Aj samotný Facebook dotknutým používateľom ako alternatívu odporúča používať web. Spomína však aj aplikáciu Messenger pre Windows 10, nakoľko tá bude fungovať naďalej a používatelia cez ňu môžu bezstarostne komunikovať aj po 28. februári. Najlepšie však bude používať web. Ten ponúka všetok obsah, vrátane správ.

TIP: WhatsApp prestal fungovať na Windows smartfónoch
TIP: Microsoft v máji 2020 zruší Wunderlist, náhradou je To-Do

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať