Jesenná aktualizácia 20H2 nakoniec môže byť drobec

Aktualizácia “20H2”, teda veľká jesenná aktualizácia pre Windows 10, nakoniec možno bude rovnakým drobcom ako “November 2019 Update”.

Microsoft síce minulý rok uvádzal, že v prípade jesennej aktualizácie ide o anomáliu a neplánuje prejsť na model veľká-malá, no veci sa často menia, a tak je to zjavne aj teraz.

Teraz totiž zdroje z prostredia spoločnosti uvádzajú, že v prípade veľkých Windows 10 aktualizácií pre rok 2020 je v hre rovnaký koncept ako minulý rok.

Zatiaľ vraj nič nie je vpísané do kameňa, no aktuálne sa v Redmonde pohrávajú s myšlienkou, že jarná aktualizácia “20H1” bude hviezdou, ktorá prinesie kopu zmien a vylepšení, no a na jeseň to s aktualizáciou “20H2” už bude len také drobné piplanie.

Osobne sa mi to celkom nepozdáva a skôr to na mňa pôsobí ako špekulácia, no informácia údajne pochádza z “dobre informovaných zdrojov”, takže čo narobím… Ono to koniec-koncov môže mať veľmi prosté vysvetlenie.

Microsoft momentálne intenzívne pracuje na novej verzii svojho systému s názvom Windows 10X, takže je celkom možné, že dostupné zdroje sústredí práve tam a klasický Windows 10 tak pôjde trošku do úzadia. Taká je aspoň jedna z teórií.

Inak, ak sa zachová súčasná konvencia, čo by sa mala, tak jarná aktualizácia by mala niesť meno April 2020 Update, tá jesenná zase October/November 2020 Update.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať