Jesenná aktualizácia “20H2” je už formálne dokončená. Čaká ju testovanie

Tohtoročná jesenná aktualizácia pre Windows 10, známa pod kódovým označením “20H2”, je už po stránke vývoja prakticky dokončená. Microsoft prostredníctvom svojho technologického blogu oznámil, že nová verzia Windows 10 je pripravená na validáciu zo strany firemných zákazníkov.

V preklade to znamená približne to, že firmy a hardvéroví partneri už majú prístup k nadchádzajúcej verzii Windows 10, ktorá sa k bežným používateľom dostane niekedy na jeseň.

Tento, nazvime to, predbežný biznis prístup, majú využiť na preskúmanie nových možností, otestovanie funkčnosti a celkové vyhodnotenie jej stavu. Vlastne si novinku dopredu oťukajú a ak narazia na nejaké problémy po jej nasadení vo svojej infraštruktúre, tak kontaktujú Microsoft, aby situáciu riešil.

Pre používateľov Windows 10 verzie 2004 pôjde o bleskovku

Pripravovaná aktualizácia prinesie pomerne málo noviniek, no niektoré z nich sú celkom zaujímavé. Pre používateľov, ktorí majú Windows 10 v aktuálne najnovšej verzii 2004 bude inštalácia prebiehať “extrémne rýchlo”. Má ísť o záležitosť jedného reštartovania, teda nanajvýš 2-3 minút.

Možné to bude vďaka tomu, že Microsoft pripravované zmeny zavádza na pozadí cez kumulatívne aktualizácie. Posledné úpravy do verzie 2004 (May 2020 Update) vraj boli pridané v júnových opravných aktualizáciách. Spomínaný “bleskový inštalačný proces” v praxi nebude ničím iným, než aktivovaním už teraz prítomných zmien.

Staršie verzie vyžadujú riadnu inováciu

V prípade Windows 10 vo verzii 1909 a starších, ale zjavne pôjde o plnohodnotnú inováciu so všetkým, čo k tomu patrí – stiahnutie väčšieho objemu dát, kompletná záloha systému a jeho celkové preinštalovanie. Tento proces teda môže trvať desiatky minút. Systém proste v sebe nemá potrebné základy, na ktorých by sa dalo budovať tak ako to je v prípade verzie 2004.

Blížime sa k vydaniu

V každom prípade, aktuálna situácia poukazuje na to, že oficiálne vydanie tohtoročnej jesennej aktualizácie pre Windows 10 sa nezadržateľne blíži. Samozrejme, že ešte stále nás od neho delí nejaký ten mesiac.

Všeobecný predpoklad je taký, že s distribúciou sa začne niekedy okolo októbra/novembra 2020. Dovtedy ešte aktualizácia prejde kanálom Release Preview programu Windows Insider.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať