Ktoré antivírusy ešte podporujú Windows 7? | Zoznam

Technická podpora pre Windows 7 oficiálne skončila a domáci používatelia zostali bez pravidelných opravných aktualizácií. To znamená, že chyby a zraniteľnosti prítomné v tomto obľúbenom operačnom systéme už viac nie sú opravované. 

Kvôli tejto skutočnosti sú domáci používatelia, ktorí stále používajú Windows 7, zraniteľnejší a slabšie chránení voči škodlivému kódu či útoku nekalých živlov. 

Našťastie to celé nie je až také pochmúrne. Ochrannú bariéru operačnému systému Windows 7 ešte stále poskytujú bezpečnostné riešenia ako sú antivírusy. 

Niektoré antivírusové riešenia nie sú len o tom, že vyhľadávajú škodlivý kód v sťahovaných súboroch, či na pevnom disku. Obsahujú aj množstvo dodatočných ochranných prvkov, preto je pravidelne aktualizované bezpečnostné riešenie také dôležité aj pre Windows 7.

Samozrejme, že to nepredstavuje žiadnu garanciu, no je to drasticky lepšie ako zostať úplne bez ochrany.

Našťastie je to tak, že Microsoft síce oficiálne 14.januára 2020 ukončil podporu pre Windows 7, no ako upozornil AV-Test, drvivá väčšina tvorcov antivírových a ochranných riešení k tomuto kroku zatiaľ nepristúpila. 

Svojich zákazníkov bude chrániť ešte nejaký ten čas. Len minimum bezpečnostných spoločností avizovalo ukončenie podpory, väčšina sa drží toho, že minimálne 24 mesiacov ešte nedôjde k žiadnej zmene. 

Ani takmer po roku od pôvodného vyjadria pritom nedošlo k zásadným zmenám. Je možné, že ako sa priblíži záver roka 2021, výrobcovia zverejnia nové informácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať