Nový Microsoft Edge automaticky dostávajú aj Windows 7 a Windows 8.1

Nová generácia prehliadača Microsoft Edge sa v týchto dňoch k používateľom dostáva priamo cez službu Windows Update vo forme aktualizácie. Čo v tejto súvislosti môže byť trochu prekvapivé, je skutočnosť, že týmto spôsobom je prehliadač distribuovaný aj pre operačné systémy Windows 7 Service Pack a Windows 8.1.

Microsoft Edge do spomínaných systémov prináša aktualizácia KB4567409, ktorá sa stiahne a nainštaluje automaticky. V tomto prípade Microsoft Edge nepredstavuje náhradu za Internet Explorer, ktorý bude naďalej prítomný v spomínaných systémoch.

Dokonca nedôjde ani k zmene predvoleného webového prehliadača. Jedinou efektívnou zmenou, samozrejme okrem toho, že dostanete nový prehliadač, je že na Pracovnej ploche sa objaví nová ikona, a tá istá ikona bude pripnutá aj na paneli úloh.

Microsoft dokonca uvádza, že aktualizáciu KB4567409 je možné jednoducho odinštalovať a rovnako tak je možné odinštalovať aj samotný Microsoft Edge. Podľa sprievodného popisu k aktualizácii je toto odinštalovanie možné vykonať aj klasicky cez sekciu “Programy a súčasti”, teda ako v prípade normálnej aplikácie.

To, že sa Microsoft svoj nový prehliadač rozhodol automaticky dodávať aj pre používateľov starších verzií Windows je zaujímavým krokom. Najmä v prípade Windows 7, ktorý je už takmer pol roka nepodporovaný.

Tento krok čiastočne objasňuje tým, že Microsoft Edge je moderný prehliadač s relatívne pokročilými bezpečnostnými funkciami, ktoré môžu používateľom Windows 7 poskytnúť dodatočnú ochranu proti online nástrahám. V praxi si navyše týmto spôsobom Microsoft môže nahnať ďalších používateľov a posilniť pozíciu na trhu webových prehliadačov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať