Magio Go Benefit skončil. Takto služba funguje po novom

Operátori ponuku svojich služieb zatraktívňujú rôznymi bonusmi a benefitmi. Preto je napríklad aj pri výberu paušálu dobré okrem najnižšej ceny a technických aspektov prihliadať aj na bonusy.

V prípade operátora Telekom je jedným zo známych bonusov mobilná televízia Magio Go Benefit, ktorú dával k paušálom. Nešlo o úplne klasickú televíziu. Magio Go Benefit bol špeciálny program, ktorý obsahoval len desiatku vybraných TV staníc. Dá sa povedať, že tých úplne základných.

Išlo o živé vysielanie staníc Jednotka HD, Dvojka HD, :24 HD, :Šport HD, Markíza HD, Doma HD, Dajto HD, JOJ HD, Plus HD, Wau HD a Folklorika HD. Neskôr pribudla aj stanica RTVS Šport HD. K dispozícii bol aj obsah z pre deti z Ťuki TV či dokumentárne filmy z BBC Earth a Viasat. Nechýbal ani 7-dňový archív a digitálna požičovňa.

Vo svojej podstate išlo o zjednodušenú verziu služby Magio Go. Najdôležitejšie ale bolo to, že vysielanie nebolo možné sledovať v televízore. Išlo o mobilnú televíziu, čo znamená, že vysielanie bolo možné sledovať len v mobilných zariadeniach (smartfóny, tablety). Taktiež platilo, že využívať ju bolo možné len na jednom zariadení.

Najskôr len pre drahšie paušály

Mobilná televízia Magio Go Benefit bola zákazníkom aktivovaná automaticky k mobilnému paušálu. Telekom ju do ponuky zaviedol ešte v roku 2020 a spočiatku ju dával k paušálom s mesačným poplatkom minimálne 26 eur (od paušálov Ideál 26 a Dáta 26).

V roku 2023 operátor pristúpil k zmene a Magio Go Benefit začal dávať už aj zákazníkom s lacnejšími paušálmi, prakticky od 12 € mesačne (od paušálu Základ 12 vyššie).

Televízia Magio Go Benefit bola pre zákazníkov k dispozícii ako bezplatná súčasť paušálov počas celej doby trvania ich viazanosti. O službe píšem v minulom čísle, pretože s tým ako Telekom v auguste 2023 kompletne prekopal ponuku mobilných paušálov službu Magio Go Benefit premenoval na Magio TV Štart.

V základe sa toho až tak veľa nezmenilo. Stále ide o mobilnú televíziu, ktorá je bezplatnou súčasťou všetkých mobilných Telekom paušálov. Akurát už funguje pod novým názvom Magio TV Štart. Reálne je to teraz kúsok komplikovanejšie, ale dá sa povedať, že aj pestrejšie.

Magio TV Štart

Presnejšie povedané je, že v základnej verzii s 11 stanicami ide o Magio TV Štart, ktorá je bezplatne dostupná k paušálom Spojenie a Biznis XS. K pevnému internetu Magio Internet, Biznis NET, ako aj k pôvodným paušálom T paušály a T Biznis paušály.

Magio TV Štart obsahuje stanice: Jednotka HD, Dvojka HD, Markíza HD, JOJ HD, Plus HD, DAJTO HD, Doma HD, Wau HD, 24 HD, Folklorika TV HD a RTVS ŠPORT HD.

Vo verzii, ktorá obsahuje minimálne 35 staníc ide o Magio TV Štart Plus, ktorá je zadarmo k paušálom Relax, Komplet, Perfekt a Biznis S, Biznis M a Biznis L.

Magio TV Štart Plus

Magio TV Štart Plus okrem základných 11 staníc z Magio TV Štart obsahuje ešte hudobné a detské stanice LaLa TV HD, TV RiK HD, Nickelodeon, Minimax, Disney Channel, Nick Toons, Cartoon Network HD, Jim Jam, MTV 80s, Óčko HD, MTV Europe, MTV 00s, RETRO Music TV a MTV Live HD.

Pridávajú sa k tomu ešte dokumentárne stanice: Viasat History HD, Viasat Nature HD, Viasat Explore HD, Spektrum HD, National Geographic HD, National Geographic Wild HD, Fishing and Hunting a Travel Channel HD.

Magio TV Štart Extra

V najvyššej verzii s viac ako 50 televíznymi stanicami ide o Magio TV Štart Extra. V tomto prípade je súčasťou najdrahších paušálov Nekonečno a Pro, ako aj Biznis XL a Biznis XXL.

K základným, detským, hudobným a dokumentárnym staniciam z predošlých dvoch verzií Magio TV Štart v prípadne najvyššej verzie pribúdajú ešte filmové a športové stanice:

JOJ Cinema HD, Filmbox HD, CS Film-CS Horror, Film Europe HD, AMC HD, FILM+ HD, Eurosport 1 HD, Eurosport 2 HD, Sport1 HD, Sport2 HD, Nova sport 1 HD, Nova Sport 2 HD, JOJ Šport HD, Premier Sport 1 HD, Premier Sport 2 HD, Nova Sport 3 HD a Nova Sport 4 HD.

Magio TV Štart v skratke

Magio TV Štart je internetová televízia do mobilu alebo tabletu, ktorú získate automaticky a bezplatne k paušálom a Magio Internetu. Počet TV staníc v Magio TV Štart závisí od vášho paušálu.

To znamená, že čím drahší paušál máte, tým viac programov môžete sledovať cez niektorú verziu bezplatnej mobilnej televízie Magio TV Štart.

  • Bezplatnú Magio TV Štart do mobilu alebo tabletu získate k akémukoľvek paušálu či Magio Internetu.
  • Pre sledovanie TV je potrebná aplikácia Magio TV, ktorú nájdete v App Store alebo Google Play.
  • Sledovať môžete na mobile alebo tablete. Vždy len na jednom zariadení naraz.
  • Prihlasovacie údaje nájdete vo faktúre, v SMS alebo e-maile, ktorý vám Telekom doručí po aktivácií alebo predĺžení paušálu.
  • Okrem živého vysielania máte k dispozícii aj približne 150 hodín filmov, seriálov a dokumentov. K dispozícii je stále aj 7-dňový archív.

Magio TV Štart je premenovaná a vynovená verzia pôvodného bonusu Magio Go Benefit. Telekom uvádza, že zákazníkom, ktorí doposiaľ používali internetovú televíziu Magio GO Benefit k svojmu paušálu alebo Magio internetu, bude službu poskytovať aj naďalej v nezmenenom rozsahu. Akurát pod novým názvom Magio TV Štart.

Ako aktivovať Magio TV Štart?

Bezplatnú Magio TV Štart získavate automaticky k paušálom alebo Magio internetu. Pre jej využívanie stačí spraviť tri kroky:

  1. Do mobilu alebo tabletu si stiahnite aplikáciu Magio TV z Obchodu Play alebo App Store.
  2. Prihláste sa pomocou údajov, ktoré vám Telekom zaslal e-mailom, cez SMS alebo v rámci faktúry.
  3. Sledujte všade, kde máte pripojenie na internet.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať