Bing logo

Microsoft Bing dostane nové logo s modernejším nádychom

Dizajnéri v Microsoft sa v poslednej dobe púšťajú do jedného projektu za druhým, priam na bežiacom páse. Upravujú ikony pre Windows 10, upravujú ponuku Štart, pustili sa do Office, no a najnovšie sa zjavne pohrávajú aj s logom vyhľadávača Bing.

Ako upozornil portál Thurrot, nové logo sa začalo zobrazovať malej časti používateľov tohto vyhľadávača, takže je vysoko pravdepodobné, že aktuálne prebieha testovanie.

Pre nové logo sú použité štandardy dizajnového jazyka Fluent Design, čo má logiku. Microsoft rozhodne chce, aby všetky jeho produkty už na prvý pohľad hlásili príslušnosť k jednej veľkej šťastnej rodinke. Práve použitie rovnakých prvkov a prístupov v rovine dizajnu to umožňuje.

Chystané logo pre Bing dostalo moderný nádych bez ostrých hrách, vďaka čomu pôsobí o niečo uhladenejšie. Napriek tomu všetkému sa od súčasnej podoby až tak veľmi neodlišuje.

Rozdiel je badateľný až po tom, čo sa trochu zapozeráte. Opäť ide o celkom prirodzenú vec. Dizajnéri musia zachovať to, čo je používateľom dobre známe. Priestor na nejaké veľké experimenty nemajú. Ako základ musia používať tvar malého písmena b.

Microsoft zatiaľ tieto zmeny nijakým spôsobom nekomentoval. Preto nie je známe, či a kedy sa novinka dočká ostrého nasadenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať