Microsoft Edge – ako zapnúť dynamické zobrazovanie panelu v režime celej obrazovky

Microsoft sa s novou generáciou prehliadača Microsoft Edge skutočne snaží a intenzívne pracuje na novinkách, hoci ani dravá konkurencia rozhodne nespí na vavrínoch. Prehliadač dokonca obsahuje aj skrytú hru, ktorú si môžete zahrať v prípade, že vám vypadol internet, prípadne si ju viete zapnúť aj ručne.

Zároveň, rovnako ako iné prehliadače, Edge obsahuje aj skryté, experimentálne funkcie, ktoré sa časom možno dočkajú ostrého nasadenia, no zatiaľ je ich možné aktivovať len ručne. Jednou z tých zaujímavejších a pomerne praktických je funkcia pre dynamické skrývanie a zobrazovanie adresného panelu pri prehliadaní v režime celej obrazovky.

Adresný panel sa pri prehliadaní v režime celej obrazovky štandardne nezobrazuje, no po zapnutí funkcie “Enable Fullscreen Dropdown” sa zobrazí v momente, keď do hornej časti obrazovky prejdete kurzorom. Panel sa vtedy zosunie dole. V momente, kedy myš posuniete dole, panel zmizne. Funkciu zapnete v sekcii “experimentálnych príznakov” – edge://flags.

Ako funkciu zapnúť?

  • Príkaz edge://flags zadáme do adresného panelu, rovnako ako to robíme s webovými adresami.
  • Potvrdíme klávesom Enter.
  • Načíta sa nám sekcia “Experimenty”, kde vyhľadáme “Enable Fullscreen Dropdown”.
  • Funkciu zapneme – Enabled.
  • Prehliadač zobrazí upozornenie ” Zmeny sa prejavia po reštartovaní prehliadača Microsoft Edge.” a vyzve nás na reštartovanie prehliadača. Klikneme teda na tlačidlo “Reštartovať”.
  • Prehliadač sa vypne a znova zapne, tentokrát už aj so spomínanou funkciou.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako aktualizovať Microsoft Edge?

Prostredníctvom nových verzií prehliadača sa k používateľom dostávajú rôzne vylepšenia, nové funkcie a dochádza aj k celkovej optimalizácii.