Microsoft Edge

Nový Microsoft Edge konečne prichádza cez Windows Update

Microsoft dnešným dňom konečne spustiť oficiálnu distribúciu novej generácie prehliadača Microsoft Edge prostredníctvom mechanizmu Windows Update. To znamená, že na počítačoch s Windows 10 od Verzie 1803 začne vo veľkom dochádzať k výmene pôvodnej verzie prehliadača za novú. O všetko potrebné sa pritom postará Windows Update.

Nová generácia Microsoft Edge postavená na projekte Chromium je v produkčnej verzii dostupná od 15. januára. Používatelia si ju doteraz museli stiahnuť a nainštalovať ručne, k čomu Microsoft poriadne nabádal.

Odteraz by to malo prebehnúť automatizovane. Všetky informácie naznačovali, že distribúcia bude spustená až s príchodom veľkej májovej aktualizácie pre Windows 10 (Verzia 2004), čo sa prakticky ukázalo byť správne.

Aktualizácie, ktoré prinášajú nový Microsoft Edge podľa zverejnených informácií nesú označenia KB4541301 a KB4541302. Pri ich inštalácií má okrem iného dochádzať aj k automatickej migrácií všetkých dát (heslá, záložky, údaje prehliadania) z pôvodného do nového prehliadača.

Tento “výmenný proces” má sprevádzať aj zobrazovanie obrazovky s popisom nových funkcií a všeobecným predstavením novinky. Zobrazí sa pri prvom reštartovaní systému po nainštalovaní aktualizácií. Informácie k predmetným aktualizáciám uvádzajú, že aktualizáciu ako takú, a teda v praxi nový Microsoft Edge, nebude možné odinštalovať .

Aj v tomto prípade by malo platiť, že distribúcia bude prebiehať vo viacerých vlnách, takže to môže chvíľu trvať, kým sa dostane ku všetkých. Keď nová verzia prehliadača dorazí na vaše zariadenie, rovno si môžete vyskúšať skrytú hru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať