Microsoft Edge má problémy s prehrávaním YouTube videí. Kvôli AdBlocku

Microsoft na svojom komunitnom fóre informuje o problémoch v prehliadači Microsoft Edge. Pri prehrávaní videí na YouTube dochádza k náhlemu prerušeniu s chybovou hláškou, prípadne prehrávanie videí vôbec nie je možné spustiť.

Podľa toho, čo sa vývojárom zatiaľ podarilo zistiť, za týmto problémom stoja rozšírenia typu AdBlock, AdBlock Plus alebo Adblock for Youtube, určené pre blokovanie reklamy.

Prečo presne k tomu dochádza je momentálne v štádiu zisťovania, no na základe hlásení a následného preverenia to vyzerá tak, že dočasným riešením je prosté vypnutie spomínaných doplnkov pri návšteve YouTube.

Problém sa týka všetkých verzií prehliadača Microsoft Edge, od stabilnej až po tú z testovacieho okruhu Canary. Súčasne k tomu dochádza na všetkých operačných systémoch, nie len Windows 10. Nakoľko ide o takto rozsiahly problém, vydanie opravy by malo prebehnúť promptne.

Štandardne sa chyba prejavuje tak, že pri pokuse o otvorenie videa sa zobrazí len čierna obrazovka so všeobecnou chybovou hláškou – “Vyskytla sa chyba. Skúste to znova neskôr.”. Táto obrazovka pretrváva aj po obnovení stránky, až do momentu vypnutia “blokovača reklamy”.

Microsoft uvádza, že ak používatelia prehliadača Microsoft Edge na popisovaný problém narazia aj bez toho, aby používali spomínané rozšírenia, majú to cez svoj prehliadač nahlásiť.

Spraviť sa to dá stlačením klávesovej skratky Alt + Shift + I, prípadne priamo cez sekciu Nastavenia -> Pomocník a pripomienky -> Odoslať pripomienky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať