Safari pre Windows

Safari pre Windows je dávnou minulosťou, verzia pre desiatku sa nechystá

Ak patríte k ľuďom, ktorí radi skúšajú nové webové prehliadače, možno vám už prišlo na um, že šancu by ste mohli dať aj Safari od Apple. Tento prehliadač bol skutočne jeden čas dostupný aj pre operačné systémy Windows, no dnes je to všetko inak. Posledná verzia Safari pre Windows niesla označenie 5.1.7 a vyšla ešte v roku 2012, čo je v IT svete poriadne dlhá doba.

Nakoľko odvtedy nevyšla jediná opravná či bezpečnostná aktualizácia, používať takto starú verziu nedáva príliš veľký zmysel. Jednak bude poriadne zastará z technického pohľadu a dnešné weby používajúce nové štandardy a prvky nemusia fungovať korektne, no čo je dôležitejšie, môže to byť priam nebezpečné.

Stručne povedané, prehliadač nebude obsahovať niektoré bezpečnostné prvky, ktoré by používateľa chránili a kyberkriminálnici to môže ľahko zneužiť. To, ale aj skutočnosť, že opravená nebola ani jedna z prítomných chýb, ktoré sú po rokoch určite poriadne známe.

Ak by ste si chceli niekedy vyskúšať Safari pre Windows, radšej si nechajte zájsť chuť. Bude to tak lepšie. Tí odvážnejší môžu siahnuť po spomínanej verzie 5.1.7, uistite sa však, že odkaz vedie na oficiálne stránky Apple.

Verzia pre Windows 10 sa nechystá

V závere roka 2019 začala internetom kolovať informácia o tom, že Apple chce projekt Safari pre Windows vzkriesiť a priniesť modernú verziu priamo pre Windows 10. Bohužiaľ ako uviedla spoločnosť Apple, išlo o informáciu, ktorá sa nezakladala na pravde a nič také neplánuje.

Zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať