Windows 10 Hero

Podpora pre Windows 10 verzie 1709 predĺžená o 6 mesiacov. Pre firmy a školy

Microsoft dnes oznámil, že predlžuje podporu pre Windows 10 verzie 1709 o dodatočných 6 mesiacov. Zmena sa však týka len edícií Enterprise, Education a IoT Enterprise.

To znamená, že firemný a vzdelávací segment sa bude až do 13. októbra 2020 tešiť z pravidelných bezpečnostných aktualizácií. Starosti s plánovaním inovácie na novšiu verziu Windows 10 môžu aspoň dočasne odložiť.

Microsoft uvádza, že k tomuto rozhodnutiu dospel po vyhodnotení súčasnej situácie, ktorá, ako inak, súvisí s pandémiou nového koronavírusu.

Komplikovaná situácia plná množstva obmedzení a neistá ekonomická budúcnosť na firmy už tak vyvíja enormný tlak a posledné čo momentálne chcú riešiť je inovácia softvéru. Preto im softvérový gigant aspoň trochu pomôže.

Bezpečnostné aktualizácie budú distribuované tradičnými cestami – Windows Update, Windows Server Update Services a Katalóg služby Microsoft Update.

Domácich používateľov sa to netýka

Domácich používateľov sa toto rozhodnutie žiadnym spôsobom netýka a Microsoft im dôrazne odporúča, aby prešli na najnovšiu dostupnú verziu Windows 10. V niektorých prípadoch dokonca tento proces prakticky vynucuje prostredníctvom automatického prechodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať