nástroj Správa diskov

Správa diskov bude súčasťou systémových nastavení Windows 10

Microsoft pre členov programu Windows Insider sprístupnil ďalšiu testovaciu zostavu Windows 10. Tá v sebe prináša zaujímavú zmenu. Starý známy nástroj “Správa diskov” bol v modernizovanej podobe pridaný do systémových nastavení (Win + I).

Priamo z nastavení tak bude možné prehliadať informácie o pripojených diskoch, vytvárať a formátovať diskové oddiely alebo diskovým jednotkám priraďovať písmeno. Microsoft uvádza, že nový nástroj vytvoril úplne od základov, a to s dôrazom na jednoduché používanie.

Zmena sa k bežným používateľom dostane pravdepodobne počas roka 2021. Nateraz novinka prechádza testovaním a je možné, že ešte bude vylepšená. Microsoft zdôrazňuje, že zatiaľ nepôjde o priamu náhradu, ale skôr o alternatívu. To znamená, že dostupný bude naďalej aj klasický nástroj Správa diskov.

Nová obrazovka s tipmi sa zatiaľ odkladá

V predošlej testovacej zostave s číselným označením 20190 bola testovaná nová obrazovka s tipmi, ktorá sa zobrazovala po inštalácii systémovej aktualizácie. Podľa najnovších informácií išlo len o krátkodobý test a viac sa zobrazovať nebude. Aspoň zatiaľ…

Správa diskov v systémových nastaveniach
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať