Windows 10 upozorní, ak zariadenie nie je kompatibilné s májovou aktualizáciou

Microsoft len pred pár dňami vydal ďalšiu veľkú aktualizáciu pre Windows 10. Májová aktualizácia na verziu 2004 je v týchto dňoch ponúkaná len vybraným používateľov, ktorí si cez službu Windows Update dajú ručne vyhľadať aktualizácie. Ani tento úkon však negarantuje, že aktualizácia bude okamžite ponúknutá. Proces distribúcie je zdĺhavý a komplexný.

Kvôli známym chybám, ktoré na zariadeniach môžu spôsobiť viacero problémov od náhodných reštartov, cez nesprávne fungovanie niektorých vecí až po pády celého systému, je distribúcia májovej aktualizácie v niektorých prípadoch vyslovene blokovaná. Blokovaná je napríklad aj na niektorých zariadeniach, kde je používaná funkcia “Integrita pamäte” z ponuky riešenia Windows Defender.

Aby používatelia o tejto skutočnosti boli informovaní, v sekcii Windows Update sa začalo zobrazovať upozornenie pokiaľ zariadenie nie je plne kompatibilné. Vďaka tomuto upozorneniu bude používateľ vedieť, že na aktualizáciu si musí chvíľku počkať. Súčasne to hovorí o tom, že ani ručná inštalácia aktualizácie cez nástroje Media Creation Tool alebo Asistent aktualizácie nemusí byť vhodná.

Podobné upozornenie by sa malo zobrazovať aj pri budúcich veľkých aktualizáciách pre Windows 10.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať