Windows 10 Hero

Kde hľadať pozadia z Windows 10?

Kolekciu štandardných pozadí nájdete na zariadeniach s Windows 10 v zložke C:\Windows\Web, odkiaľ si ich môžete skopírovať a preniesť na iné zariadenia, kde ich použijete ako tapetu.

Pokiaľ vám to nestačí alebo Windows 10 nemáte nainštalovaný, odporúčam prezrieť si kolekciu na webe https://wallpaperhub.app/, o ktorom som písal v súvislosti s pozadiami zo zariadení Surface. Web obsahuje pomerne rozsiahlu kolekciu pozadí súvisiacich s produktami spoločnosti Microsoft, teda aj s Windows 10.

Ďalšou možnosťou je prosté vyhľadanie “Windows 10 pozadie” alebo “Windows 10 wallpaper” cez Google a prepnutie sa do sekcie Obrázky. Pomôckou môže byť aj informácia, že oficiálne pozadie pre Windows 10 nesie označenie “Hero”.

Okrem pôvodnej verzie, ktorá bola vytvorená pre uvedenie systému na trh, dnes existuje aj niekoľko oficiálnych (Windows 10 S, svetlá “light” verzia), ale aj neoficiálnych úprav.

Prikladám aj niekoľko odkazov, no samozrejme neručím, že v čase, kedy toto budete čítať, ešte budú aktuálne, preto píšem v takom všeobecnom duchu. Navyše vám nemusí vyhovovať rozlíšenie.

https://www.youtube.com/watch?v=hL8BBOwupcI

Ako si vo Windows 10 nastaviť pozadie plochy?

Najjednoduchším spôsobom ako si vo Windows 10 nastaviť nejaký obrázok ako pozadie pracovnej plochy, je kliknúť naň pravým tlačidlom myši a z kontextovej ponuky zvoliť “Nastaviť ako pozadie pracovnej plochy”.

Ďalšou možnosťou je otvoriť si systémové nastavenia (klávesová skratka Win + I), prejsť do sekcie Prispôsobenie a v ponuke Pozadie pod nápisom Výber obrázka kliknúť na tlačidlo Prehľadávať. Následne cez Prieskumníka nájdite a zvoľte požadovaný obrázok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať