Obmedzenie rýchlosti sťahovania aktualizácii vo Windows 10 bude presnejšie

Po úprave mechanizmu indexovania Microsoft upozornil na ďalšiu novinku v pripravovanej verzii Windows 10 2004, ktorá by k používateľom mala doraziť ešte tento mesiac. Tá poteší hlavne používateľov s pomalším internetovým pripojením.

Windows 10 pravidelne dostáva nové aktualizácie a tie dokonca niekedy sťahuje na pozadí, čím používateľovi ukrajuje z rýchlosti internetového pripojenia. Hlavne v prípade pripojení s nižšou rýchlosťou to môže byť problém, pretože služba Windows Update si väčšinu vyhradí pre seba a iné aplikácie, napríklad webový prehliadač, sú tým obmedzené. Stránky sa načítavajú pomaly a sťahovanie súborov je veľmi limitované.

Microsoft preto do systémových nastavení pridal sekciu “Optimalizácia doručovania”, v ktorej je možné cez “Rozšírené nastavenia” zvoliť akú veľkú šírku internetového pásma môže služba Windows Update využívať. Doteraz je toto obmedzenie možné zadávať v percentách, čo je dobré, no používatelia určite ocenia novú možnosť presnejšieho výber.

Od Windows 10 Verzie 2004 toto obmedzenie maximálnej rýchlosti sťahovania aktualizácií bude možné zadávať v absolútnych hodnotách – napríklad 1 Mbps, 4 Mbps a podobne. Priškrtenie sťahovania aktualizácií preto bude presnejšie a používatelia získajú väčšiu kontrolu nad využívaním rýchlosti svojho pripojenia.

Limitovať bude možné sťahovanie na popredí, napríklad aj priamo inicializované cez Microsoft Store, ako aj sťahovanie na pozadí, teda systémové aktualizácie.

Je to síce len drobná úprava, no rozhodne poteší. Bohužiaľ, novinka sa týka len obmedzenia maximálnej rýchlosti sťahovania. Odosielanie, pokiaľ je povolené, sa stále bude dať limitovať len pomocou percentuálnych hodnôt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať