Májová aktualizácia pre Windows 10 konečne prichádza na ďalšie zariadenia

Microsoft konečne výrazným spôsobom posilnil distribúciu najnovšej systémovej aktualizácie pre Windows 10 – May 2020 Update.

Hoci viacero problémov s kompatibilitou vyriešil už pred časom, s blokovaním aktualizácie v tejto súvislosti prestal až k 13. augustu. K používateľom novinka prichádza stále pozvoľna, no okruh podporovaných zariadení sa už poriadne rozšíril.

K 13. augustu 2020 boli formálne vyriešené aj nasledovné veci:

  • Problémy s inštaláciou či spúšťaním systému na zariadeniach, kde aplikácie alebo ovládače pracujú so súbormi aksfridge.sys alebo aksdf.sys.
  • Problémy so staršími ovládačmi pre grafické karty Nvidia.
  • Problémy s ovládačmi pre Realtek Bluetooth.
  • Problémy s variabilnou obnovovacou frekvenciou na integrovaných grafických kartách Intel.
  • Problémy s kompatibilitou pri používaní funkcie Storage Spaces.

To znamená, že ak bola aktualizácia pre zariadenie blokovaná kvôli niektorému z vyššie popísaných problémov, po novom bude konečne dostupná. Masívnu distribúciu najčerstvejšej aktualizácie pre Windows 10 podľa všetkého brzdí už len jedna vec:

  • Problémy na zariadeniach, ktoré používajú ovládače Conexant ISST Audio alebo Conexant HDAudio Driver.

Dostáva sa už aj na Surface Pro X

Najnovší Windows 10 vo verzii 2004 si konečne budú môcť užívať aj majitelia zariadení Surface Pro X. V tomto prípade došlo buď k čiastočnému poľaveniu blokovacieho mechanizmu, prípadne je distribúcia povolená na plno.

Microsoft bohužiaľ situáciu nekomentoval, no hlásenia od majiteľov Surface Pro X, ktorí konečne môžu nainštalovať “May 2020 Update”, sa množia.

Podobne to má vyzerať aj v prípade notebooku Surface Laptop 3 či pri iných zariadeniach rodiny Surface. Tie boli z pohľadu najnovšej verzie Windows 10 dlhý čas problémové.

Šíri sa pomaly, inštaluje prevažne ručne

Veľká májová aktualizácia pre Windows 10 bola oficiálne vydaná 27. mája. Kvôli viacerými problémom a obozretnejšiemu prístupu zo strany Microsoftu sa k používateľom dostáva veľmi pomaly.

Navyše jej inštaláciu je potrebné spustiť ručne. Automaticky sa nainštaluje len na zariadeniach, kde skončila, prípadne čoskoro skončí, podpora pre prítomnú verziu Windows 10.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať