Windows 11: Fikcia alebo budúcnosť operačných systémov?

Aktualizácia 15.6.2021 – Nižšie popísané informácie už neplatia. Microsoft sa na (nielen) moje veľké počudovanie nakoniec rozhodol pripraviť Windows 11.

K formálnemu predstaveniu má dôjsť 24. júna 2021, no už teraz sa viacerým médiám podarilo potvrdiť, že táto novinka je skutočne legitímna. Windows 11 je reálne ďalším operačným systémom z dielne Microsoftu.

Windows 10 teda nebol posledným Windowsom, hoci to tak zjavne pôvodne bolo plánované. Plány sa však menia, veď to dobre poznáme. Pri Microsofte až pridobre…

Napriek tomu všetkému by som stále vyzval k veľkej opatrnosti pri sťahovaní softvéru. Využívajte oficiálne a dobre známe zdroje.

Pôvodný text

Pri potulkách v zákutiach online priestoru môžete naraziť na informácie o novom operačnom systéme Windows 11. Tento zaručene prevratný systém môže niekto dokonca aj predávať. Má to len jeden drobný háčik.

Windows 11 neexistuje. Aspoň oficiálne nie. Naraziť môžete na rôzne koncepty, alebo lepšie povedané predstavy, no takýto produkt z dielne Microsoftu skutočne nevyšiel.

Žiaden Windows 11 nekupujte

Pod označením Windows 11 sa teoreticky môže skrývať upravená verzia operačného systému Windows 10. Upravená nadšencami, nie Microsoftom alebo skúsenými vývojármi z etablovaných spoločností.

Preto sa veciam s označením Windows 11 vyhnite veľkým oblúkom. Operačné systémy Windows, ktoré sú upravené komunitou nadšencov môžu byť veľmi zaujímavou vecou, no len pre zasvätených.

Pri bežnom človeku sa ich používanie dá označiť za pohyb po veľmi tenkom ľade. Radšej to teda nerobte. A v prípade, že by vaša zvedavosť prekonala prirodzenú opatrnosť, tak začnite vo virtuálnom stroji. Jednoducho neviete do čoho idete.

Určite však nikomu za nič také ako je mýtický Windows 11 neplaťte. Podvodné predaje sa objavili už pred časom a jediné čo v tomto prípade získate je možné ponaučenie a ľahšia peňaženka. Proste “jedenástku” úplne ignorujte. To je momentálne najrozumnejšie.

WIndows 11 podvod
Od takýchto vecí ruky preč! Prišli by ste o peniaze. Zdroj: BetaNews

Windows 10 je posledný Windows

Nateraz sa vec má tak, že Microsoft žiaden Windows 11 neplánuje. V dohľadnej, ani vzdialenej budúcnosti.

Redmondský gigant už od príchodu Windows 10 v roku 2015 razí jasnú filozofiu – Windows 10 je posledným operačným systémom Windows. Žiaden Windows 11 nebude!

Doba sa proste zmenila a s ňou aj prístup softvérových spoločností. Windows 10 je možno poslednou číselnou verziou, no ako dobre vieme, to neznamená, že sa nikam neposúvame.

Každou veľkou aktualizáciou sa “desiatka” mení, vylepšuje a upravuje. Nie je to žiaden statický systém, ktorý by po rokoch potreboval svojho nástupcu. Proste sa stavilo na postupnú evolúciu.

Microsoft síce pripravuje rôzne odnože svojho moderného systému, no tie stále v základe nesú označenie Windows 10 – Windows 10S či Windows 10X. Táto vec sa proste nemení, 10 tu je aj bude.

Windows 11 môže byť množstvom vecí. Podvod. Myšlienka. Vidina. Koncept. No oficiálnym operačným systémom z dielne Microsoftu rozhodne nie je. Preto si pozor dávajte aj pri pohybe v temnejších zákutiach internetu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať