Windows 11 si môžete vyskúšať priamo vo svojom webovom prehliadači

Najnovšia generácia operačného systému z dielne Microsoftu, Windows 11, sa dá vyskúšať aj priamo vo webovom prehliadači. Hoci slovo vyskúšať možno nie je tak celkom tým pravým.

Lepšie by bolo povedať, že Windows 11 si môžete obzrieť. Vo svojej podstate ide o webovú stránku, ktorá simuluje operačný systém, vďaka čomu si veľmi jednoduchým spôsobom môžete pozrieť ako vyzerá používateľské rozhranie a jeho modernizované prvky.

Celkom prirodzene od toho netreba čakať žiadne zázraky či, nedajbože, možnosť plnohodnotného používania. To skutočne nie. Ide o nekomplikovaný simulátor, cez ktorý sa môžete zoznámiť aspoň so základmi Windows 11.

Síce je tu možnosť “spustiť” vybrané aplikácie, aby ste získali predstavu ako vyzerajú vo svojej najnovšej podobe. Reálne toho ale viac nefunguje ako funguje a celý zážitok sa ani zďaleka nepribližuje tomu, keď máte systém nainštalovaný vo svojom počítači, či už priamo alebo vo virtualizovanej podobe.

Celé to treba brať ako interaktívnu hru. Vo webovom prehliadači stačí prejsť na stránku win11.blueedge.me a okamžite vás privíta ukážka Windows 11, s ktorou sa môžete trochu pohrať.

Otázne je, ako dlho to celé vlastne bude fungovať, a či tvorcovia plánujú pokračovať vo vylepšovaní tohto simulátora. Skutočnosť, že v aplikácii File Explorer (Prieskumník) svieti informácia “Coming soon” však naznačuje, že simulátor by sa mal postupom času dočkať vylepšení.

Treba povedať, že nejde o žiaden unikát. Podobné riešenie sme mali možnosť vidieť už pred časom. Vtedy išlo o retro Windows 95, na ktorý si rovnakým spôsobom môžete trochu zaspomínať.

Na margo projektu s Windows 11 by sa patrilo ešte povedať toľko, že vytvorený je v JavaScripte, konkrétne vo frameworku React. Ide o open-source, takže zdrojové kódy nájdete na repozitári GitHub, čo okrem iného znamená, že šikovní programátori môžu prispieť svojou troškou, prípadne sa môžu pustiť do vlastného experimentovania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať