Zahájiť schôdzu: novinka vo Windows 10 pre rýchle vytváranie hovorov

Pravdepodobne ste si všimli, že počas novembra vám v oznamovacej oblasti panela úloh z ničoho nič pribudla úplne ikona, ktorá symbolizuje webkameru. Kliknutím na ňu vyvoláte základné rozhranie novej funkcie “Zahájiť schôdzu/Meet now”.

V skratke ide o veľmi jednoduchý a efektívny nástroj na vytvorenie hovoru cez Skype, prípadne na pripojenie sa k hovoru, ktorý už prebieha. Microsoft túto funkciu do Windows 10 pridal v čase, kedy rôzne metódy pre spojenie na diaľku extrémne nabralo na popularite.

Ľudia po celom svete potrebujú nenáročný nástroj, cez ktorý dokážu v reálnom čase komunikovať so svojou rodinou, priateľmi, kolegami, ale aj klientami. Priam raketovo narástla používateľská základňa pre nástroje ako Microsoft Teams, Zoom či Google Hangouts. Hlasové a videohovory sú proste tým, čo dnes ľudia potrebujú.

Je tak celkom logické, že aj samotný Microsoft si chce odkrojiť kus trhového koláča. Používateľom Windows 10 preto ako priamu súčasť systému ponúka spomínanú funkciu “Zahájiť schôdzu”.

Používanie je skutočne triviálne. Stačí kliknúť na ikonu a z ponuky zvoliť buď možnosť “Vytvoriť schôdzu” alebo “Pripojiť sa k schôdzi”. Následne sa spustí váš predvolený webový prehliadač, a to priamo v potrebnom rozhraní online služby Skype.

Skvelé na tom celom je to, že nikam nemusíte prihlasovať. Online verzia Skype už totiž funguje aj bez konta Microsoft. Ponúka pritom veľmi solídny základ na online komunikáciu. Textový chat, hlas, video, zdieľanie obrazovky, reakcie vo forme emotikonov či dokonca možnosť pre záznam schôdze. To všetko tu nájdete.

Bezplatne a bez viazanosti na používateľské konto. Rýchlo a jednoducho. Microsoft proste chcel, aby online Skype nič zbytočne nekomplikoval a dokázal tak osloviť čo najväčší počet používateľov. Je na dosah a dobre poslúži, takže má teoreticky veľkú šancu na úspech.

Podľa dostupných informácií sa funkciu “Zahájiť schôdzu” v systéme objavuje postupne, nie naraz už všetkých používateľov. Preto môžete nejaký ten čas potrvať, kým dorazí aj ku vám.

Ako z oznamovacej oblasti odstrániť ikonu “Zahájiť schôdzu” ?

Ak tento nástroj nechcete využívať a ikona vám zbytočne prekáža, tak sa jej dokážete rýchlo zbaviť. Stačí na ňu kliknúť pravým tlačidlom myši a zvoliť “Skryť”.

Pre prípade, že by ste si túto voľbu po čase rozmysleli, existuje aj možnosť jej vrátenia.

  • Otvorte si systémové nastavenia (Win + I).
  • Kliknite na možnosť “Prispôsobenie”.
  • Z ponuky na ľavej strane vyberte “Panel úloh”.
  • V ponuke nájdite podsekciu “Oblasť oznámení”.
  • Kliknite na odkaz “Vybrať ikony, ktoré sa budú zobrazovať na paneli úloh”.
  • Práve tu nájdete ikonu “Zahájiť schôdzu”, pri ktorej prepínač prepnete do polohy “Zapnuté”.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať