Microsoft opravil problémy s májovou aktualizáciou na zariadeniach Surface

Microsoft koncom mája po mesiacoch testovania a príprav konečne vydal veľkú májovú aktualizáciu pre Windows 10. Napriek tomu, že sa na ňu čakalo pomerne dlho, ako ukázal prehľad známych chýb, stále tu bolo prítomných dosť nedostatkov.

Nedostatkov, ktoré by používateľov v bežnom prípade mohli dostať do nepríjemných situácií, kvôli čomu sa jednak pristúpilo k veľmi opatrnej distribúcii májovej aktualizácie, no súčasne boli zavedené ochranné opatrenia. Ide o takzvané blokovanie z dôvodu nekompatibility, kedy aktualizácia až do opravy nedostatkov nie je ponúkaná pre zariadenia, na ktorých by sa kvôli ich konfigurácii mohli objaviť niektoré zo známych problémov.

Májová aktualizácia, známa aj ako “May 2020 Update”, z tohto dôvodu nebola ponúkaná ani pre vybrané zariadenia rodiny Surface. To síce môže byť fajn z preventívneho hľadiska, no vzhľadom na to, že ide o vlastné produkty Microsoftu, to na spoločnosť nevrhalo veľmi dobré svetlo.

Situácia sa čiastočne zlepšila počas júnového “Patch Tuesday”, kedy sa opravná aktualizácia pre Windows 10 verzie 2004 postarala o nápravu problému, ktorý sa týkal niektorých zariadení Microsoft Surface. Pre upresnenie, vo všeobecnosti sa problém týkal všetkých zariadení, ktoré disponujú viac než jedným sieťovým adaptérom s funkciou Always On/Always Connected (AOAC).

V každom prípade, problém bol odstránený. To však automaticky neznamená, že Windows Update na zariadeniach Surface Laptop 3 a Surface Pro 7 začne okamžite ponúkať májovú aktualizáciu na verziu 2004.

Ako upozorňuje portál Neowin, predmetný blok z dôvodu nekompatibility je stále v platnosti a Microsoft ho plánuje zrušiť až počas nadchádzajúcich týždňov. Pravdepodobne sa za tým skrýva skutočnosť, že integrovanie opravnej aktualizácie do inštalačných súborov Windows 10 verzie 2004 vyžaduje čas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať