Ako vo Windows 10 nastaviť šetrič obrazovky?

Akvárium. Digitálne hodiny. Matrix. Práve tieto veci sa vám môžu vybaviť v pamäti ak už operačné systémy Windows používate dlhší čas a prišli ste do styku so šetričom obrazovky.

Šetrič obrazovky bol niekedy úplnou samozrejmosťou. Na našich počítačoch sa spúšťal automaticky po pár minútach neaktivity. Pôvodne išlo o jednoduchú metódu ako zabrániť poškodeniu obrazovky starých monitorov, ktorým neprospievalo dlhodobé zobrazenie statických prvkov.

Dnešné obrazovky nie sú na podobný problém náchylné, preto sa klasické šetriče obrazovky postupne dostali do úzadia. Prakticky ich nahradili prihlasovanie obrazovky, obrazovky uzamknutia, prípadne priamo mechanizmus uspatia obrazovky či celého zariadenia.

Napriek tomu je tu zo strany používateľov operačného systému Windows 10 záujem o používanie šetriča obrazovky. Takého klasického, kedy sa po obrazovke pohybujú rôzne netradičné grafické prvky. Prípadne si niekto chce pridať špecifický šetrič obrazovky a nastaviť ho.

Šetrič obrazovky môže byť aj vo Windows 10 príjemným rozptýlením. Drobnou odchýlkou a krásnou spomienkou. Nakoľko však nepatrí medzi úplne moderné prvky, pre jeho zapnutie sa musíme troška povŕtať v systémových nastaveniach.

Ako nastaviť šetrič obrazovky vo Windows 10?

Nastavenia pre šetrič obrazovky je možné vyhľadať cez ponuku Štart (Zmeniť šetrič obrazovky), prípadne sa k nej dá dostať priamo cez systémové nastavenia (Win + I).

  • Otvorte systémové nastavenia.
  • Kliknite na sekciu “Prispôsobenie”.
  • Z ponuky vyberte možnosť “Obrazovka uzamknutia”.
  • V spodnej časti tejto sekcie nájdete odkaz “Nastavenie šetriča obrazovky”.
  • Kliknite naň.
  • Otvorí sa ponuka “Nastavenie šetriča obrazovky”, kde si môžete nastaviť šetrič obrazovky, ako aj časový limit po ktorom sa má zapnúť.
  • Okrem toho je tu aj možnosť “Po obnovení zobraziť prihlasovaciu obrazovku”. Tú by ste mali zapnúť, ak svoje konto chránite heslom alebo inou možnosťou. V opačnom prípade tejto ochrane podkopnete nohy.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať