Ako zistiť zabudnuté heslo na Gmail?

 • Zabudnúť svoje heslo do emailu, to je veru veľmi nepríjemná vec.
 • Nie vždy je však všetko stratená a situácia nemusí byť vôbec zúfalá.
 • Najmä ak ide o zabudnuté heslo na Gmail. To sa totiž obvykle dá obnoviť.
 • Ako zistiť heslo na Gmail? To veľkej miery závisí od vašej predošlej prípravy.

Nebudeme si klamať. Stane sa to aj tým najlepším z nás. Zrazu si nevieme spomenúť na heslo, ktoré sme ešte donedávna vedeli z pamäti recitovať aj o polnoci. Nuž sú aj takéto dni. Situácia sa na prvý pohľad môže javiť zúfalo, no zistiť zabudnuté heslo na Gmail, respektíve ho obnoviť nemusí byť až také náročné.

Úspech tejto operácie ale do veľkej miery závisí od toho, či sme sa pri vytváraní Gmailu na túto možnosť vopred pripravili.

Tak ako všetky služby, ktoré pracujú s používateľskými účtami, aj Gmail má už zo základného princípu, že ľudia sú zábudlivé tvory, zabudované štandardné nástroje na obnovenie zabudnutého hesla. V zásade sa spolieha na to, že ste pri vytvorení účtu alebo dodatočne zadali alternatívny kontakt – druhú emailovú adresu či telefónne číslo.

Koniec-koncov výzvu na pridanie týchto údajov zobrazuje celkom pravidelne, práve preto, aby ste v krízových momentoch mali rýchlu a jednoduchú možnosť pre obnovenie prístupu k svojmu kontu. V zásade teda môžete zistiť heslo na Gmail pomocou čísla na mobil alebo druhého e-mailu. Minimálne jednu z týchto možností by ste pre svoj účet mali mať aktívnu.

Ak to nedajbože nie je pravda, zabudnuté heslo na Gmail môžete skúsiť obnoviť aj bez toho. Google túto možnosť skrýva pod tlačidlom “Skúsiť iný spôsob”. Príkladom tejto možnosti je zadanie odpovede na bezpečnostnú otázku, no stretnúť sa môžete aj s ďalšími vecami. V prípade, že pre vás nie schodná ani táto cesta ako obnoviť heslo na Gmail, ešte stále je tu možnosť kontaktovať technickú podporu a pomoc hľadať tam.

V tomto prípade sa treba pripraviť na trochu komplikovanejší overovací proces. Protistrana sa jednoducho bude chcieť v dostatočnej miere uistiť, že o získanie prístupu k danému účtu sa pokúša skutočne oprávnená osoba. Aké údaje bude technická podpora vyžadovať sa líši. Typicky môže ísť o IP adresu odkiaľ sa bežne pripájate, termín kedy bol účet vytvorený, dátum narodenia a podobne.

Ak máte na Gmaili vytvorený firemný účet, tak s obnovením hesla pomôže IT správca alebo osoba, ktorá vám tento účet vytvorila v prvom rade – napríklad šéf či vedúci oddelenia.

Poďme sa pozrieť ako heslo obnoviť v prípade, kedy v rámci účtu máte zadaný alternatívny kontaktný e-mail alebo telefónne číslo.

Ako zistiť heslo na Gmail pomocou telefónneho čísla alebo e-mailu na obnovu účtu?

V tomto prípade teda vychádzame z predpokladu, že v účte máte zadané telefónne číslo alebo alternatívny e-mail pre potreby obnovenia hesla.

 • Prejdite na oficiálnu stránku Gmail.
 • Zadajte prihlasovanie meno k svojmu účtu.
 • Kliknite na možnosť “Zabudli ste heslo?”.
 • Gmail automaticky zvolí buď obnovenie cez mobil alebo e-mail.
 • Podľa toho, ktorá možnosť je dostupná.
 • Ak bude zvolený e-mail, tak vám na alternatívnu adresu odošle overovaní kód.
 • Ak bude zvolená obnova cez telefón, tak musíte zadať správne telefónne číslo, kam vám SMSkou príde overovací kód.
 • Je tu ešte aj možnosť, že vám bude ponúknuté obnovenie hesla cez autorizáciu pomocou smartfónu, kde ste už prihlásení do daného účtu – napríklad potvrdením prístupu cez aplikáciu YouTube.
 • Postupujte podľa pokynov. Tie sú celkom priamočiare.
 • Ak sa nedarí heslo zistiť ani cez jednu z týchto možností, tak kliknite na ponuku “Skúsiť iný spôsob”, možno vám bude ponúknutý spôsob, ktorý bude vyhovovať.
 • Niekedy to proste treba skúsiť viackrát. Určite nie je na škodu vyskúšať viackrát kliknúť na odkaz “Skúsiť iný spôsob”. Zastrešuje totiž hneď niekoľko rozličných postupov.

V prípade, že sa vám nedarí, pozrite si stránky technickej podpory “Zmena alebo reset hesla” a “Nemôžete sa prihlásiť do svojho účtu Google“, kde môžete nájsť dodatočné informácie. A ak to nejde ani tak, potom vám asi nezostáva nič iné, než spomínané kontaktovanie technickej podpory. Alebo sa na to poriadne vyspite, niekedy sa spomienka na heslo zvykne z podvedomia vynoriť.

Verím, že sa vám nejakým spôsobom k heslu na Gmail podarí dopracovať a do budúcna si ho niekam bezpečne poznačíte alebo si aspoň do svojho účtu zadáte kontaktné údaje pre obnovenie. Pre úplnosť, hovorím tu síce o obnovení či zistení hesla, no vo svojej podstate ide o zmenu hesla.

Počas procesu totiž budete musieť zadať nové heslo, ktoré budete so svojim účtom používať od daného momentu. Nestane sa to, že vám Google zobrazil pôvodné heslo v textovej podobe. S tým fakt nepočítajte. Technicky by asi bolo správnejšie hovoriť o resetovaní hesla, no to je už slovičkárenie.

Situácia je dosť frustrujúca, no vzdávajte sa dopredu. Vyskúšajte všetky dostupné možnosti vrátane ponuky “Skúsiť iný spôsob”, a ak už na to príde, tak aj kontaktovanie technickej podpory. Nič za to nedáte a predstava, že by ste natrvalo prišli o svoj email je krutá.

zabudnuté heslo na Gmail
5 comments
 1. Dobrý deň ,

  Môžete mi prosím poslať kontakt na technickú podporu – neúspešne som využil všetky možnosti ako sa dostať do svojho konta gmail.
  Ďakujem
  Paľo

 2. Dobrý deň,
  nepamätám si heslo k svojmu pôvodné gmail kontu – vyčerpal som asi všetky možnosti a týmto pôvodným kontom nie som prihlásený na žiadnom zariadení.
  Viete mi prosím poslať mailový kontakt na gmail support ?
  Ďakujem.

 3. Dobrí deň,nepametam si heslom svojmu pôvodnému gmialu kontu vyčerpal somasi všetky možnosti a týmto pôvodným kontom nie som prihlásený na žiadnom zariadení viete mi prosím poslať na e-mail? ********@gmail.com nové heslo Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať