Kde stiahnuť ISO s operačným systémom Windows 7 a Windows 8.1?

Windows 10 v podobe oficiálneho súboru ISO si môžete stiahnuť cez Media Creation Tool alebo s využitím malého triku aj priamo z webu Microsoftu. Ako to však vyzerá v prípade, že hľadáme ISO pre staršie operačné systému Windows – konkrétne Windows 7 a Windows 8? Microsoft cez svoj web poskytuje aj takúto možnosť.

Kde stiahnuť Windows 8 ISO?

V prípade Windows 8 je situácia veľmi jednoduchá a k súboru ISO sa dostanete priamo, bez potreby registrácie, prihlásenia alebo zadávania licenčných kľúčov. Stačí si otvoriť oficiálnu stránku a v jej spodnej časti vybrať požadované vydanie a jazyk. Web následne vygeneruje priame odkazy na stiahnutie 32- a 64- bitovej verzie.

Kde siahnuť Windows 7 ISO?

Dnes už nepodporovaný, no stále veľmi obľúbený Windows 7 je na tom trochu odlišne. Stále platí, že stiahnuť sa dá z oficiálneho webu, no v tomto prípade je nutné zadať platný licenčný kľúč, inak sa k potrebným odkazom bohužiaľ nedostanete.

Nástroj Microsoft Windows and Office ISO Download Tool

Vyššie popísané je priamy a oficiálny spôsobom ako stiahnuť ISO s operačným systémom Windows 7 a Windows 8.1, no existujú aj ďalšie metódy, ktoré by som označil za “šedú zónu”. To znamená, že hoci fungujú bezproblémovo, ich použitie si každý musí poriadne zvážiť.

Jedným z nich je šikovný nástroj s priamočiarym názvom “Microsoft Windows and Office ISO Download Tool”.

V skratke ide o nástroj, ktorý je prostredníkom medzi používateľom a servermi Microsoftu. Formálny popis je nasledovný “Tento nástroj sťahuje originálne ISO obrazy Windows a Office od spoločnosti Microsoft.”. Jeho výhodou je jednoduché použitie a priamočiare sťahovanie súborov ISO.

Po jeho stiahnutí a spustení si na pravej strane vyberiete, o aký produkt máte záujem (Windows 7, Windows 8, Windows 10…), potom si vyberiete požadované vydania a vygenerujete priamy odkaz. Následne sa môžete pustiť do sťahovania. Pre sťahovanie sa nepotrebujete nikde registrovať, ani zadávať licenčné kľúče, takže v prípade Windows 7 je to v porovnaní s oficiálnou cestou trochu jednoduchšie.

Pre istotu však upozorním, že nástroj len stiahne súbor ISO s inštalačnými dátami, no nepomôže vám žiadnym iným spôsobom. Aby ste stiahnutý softvér mohli používať potrebujete vlastniť licenčný kľúč, inak pri inštalácii príliš nepochodíte.

Výnimkou je Windows 10, ktorý sa dá používať aj bez licencie, hoci s určitými, drobnými, obmedzeniami. V každom prípade, pre sťahovanie Windows 10 tento nástroj asi nebudete zvažovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať