Májová aktualizácia pre Windows 10 sa na niektorých zariadeniach nainštaluje automaticky

Zariadenia, ktoré používajú operačný systém Windows 10 v starších verziách, budú postupne automaticky aktualizované na najnovšiu dostupnú verziu 2004. Inak povedané, ak na vašom zariadení používate Windows 10 vo verzii, ktorej čoskoro končí, prípadne už skončila, technická podpora, je vysoko pravdepodobné, že vás čaká automatická inštalácia najnovšej májovej aktualizácie.

Microsoft o tom informoval priamo na oficiálnej stránke s aktuálnymi informáciami ohľadom veľkej májovej aktualizácie (verzia 2004). Uvádza tu, že od 22. júla pristupuje k ďalšej fáze distribúcie najnovšej verzie Windows 10.

S využitím umelej inteligencie mal v ostatných týždňoch hľadať zariadenia, na ktorých končí podpora operačnému systému a súčasne ich je možné bezproblémovo aktualizovať na najnovšiu verziu Windows 10. Na tých zariadeniach by sa teraz postupne malo začať s automatickým dodaním a naplánovaním inštalácie predmetnej aktualizácie.

Kým vo verziách Windows 10 s aktívnou technickou podporou musí používateľ stiahnutie a inštaláciu novej verzie spustiť ručne, na tých starších to spraví systém automaticky. V praxi by to malo prebiehať tak, že používateľa upozorní na stiahnutie novej verzie a cez systémovú notifikáciu ho vyzve, aby naplánoval vhodný termín, kedy inštalácia prebehne.

Microsoft síce neuvádza, ktorých konkrétnych verzií sa to týka, no kedže aktívna technická podpora zanedlho skončí už aj pre verziu 1809, takpovediac “v suchu” zostanú len verzie 1903 a 1909. Akákoľvek staršia verzia môže byť terčom automatického mechanizmu.

V hre je samozrejme stále niekoľko detailov, ktoré môžu inštalácii brániť. Okrem manuálneho zásahu zo strany používateľa ide o identifikované problémy s hardvérom, ovládačmi či používaným softvérom. Ak by proste na zariadení mohlo dôjsť k problémom, Microsoft distribúciu veľkej aktualizácie proaktívne blokuje a o situácii informuje. Stalo sa tak napríklad aj v prípade zariadení Surface.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať