Májová aktualizácia pre Windows 10 je blokovaná aj na zariadeniach Surface

Pri vydaní veľkej májovej aktualizácie pre Windows 10 (Verzia 2004) došlo k celkom zaujímavej skutočnosti.

Microsoft v prvej fáze túto aktualizáciu na ponúka len zariadenia, na ktorých je takmer nulové riziko vzniku akýchkoľvek problémov, na zvyšku je blokovaná. V momente, kedy sa vyriešia známe problémy, blok bude odstránený a aktualizácia dorazí k ďalším používateľom. To je celkom rozumné a v praxi ide už o roky používaný postup, na ktorý sme si zvykli.

No predstavte si, že k zariadeniam, na ktorých je dostupnosť aktualizácie blokovaná, patria aj produkty Surface Pro 7, Surface Laptop 3 či dokonca Surface Book 3. Produkty Surface, ktoré pochádzajú priamo z dielne Microsoftu a prezentované sú ako prémiové zariadenia, často dokonca stavané do pozície príkladu pre ostatných výrobcov.

Aktuálny stav preto rozhodne nepôsobí dobre. Celé to vyvoláva dojem, že Microsoft nie je schopný novú verziu svojho operačného systému Windows 10 poriadne pripraviť ani pre svoj vlastný hardvér. Keď nie inde, tak aspoň na vlastných zariadeniach, pri ktorých má redmondský gigant pod palcom softvér aj hardvér, by všetko malo fungovať na 100%.

Na oprave sa síce pracuje a dostupná má byť v polovici júna, no májová aktualizácia bola po formálnej stránke dokončená ešte v decembri 2019. Odvtedy sa aj s pomocou verejnosti testovalo, ladilo a opravovalo. Ani pol roka však nestačilo na to, aby najčerstvejšia verzia Windows 10 bezproblémovo fungovala na produktoch svojho tvorcu. Neviem, či sa mám smiať, alebo či mám plakať… Niečo v celej mašinérii zjavne nefunguje správne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať