Poco, Redmi či Xiaomi: Ako vypnúť reklamy v aplikácii Hudba?

  • Smartfóny Poco, Redmi či Xiaomi sú známe svojim pomernom cena/výkon.
  • Výrobca ostrú cenovo politiku vyvažuje ziskom z iných zdrojov.
  • Medzi tie patria predinštalované aplikácie či zobrazovanie reklám.
  • Reklamy zobrazuje aj základná aplikácia Hudba. Ako ich vypnúť?

Smartfóny značiek Poco, Redmi a Xiaomi sú dobre známy svojimi prijateľnými cenami, respektíve skvelým pomerom medzi cenou a výbavou. Jednak sa na tom podpisuje ostrý konkurenčný boj, ktorý výrobcov prakticky núti k tomu smartfóny predávať za čo najlepšiu cenu, aby si získali svoj diel trhového koláča.

Druhou vecou sú “doplnkové” obchodné modely, ktoré výrobcom umožňujú generovať nemalý zisk aj nad rámec samotného predaja zariadenia. Príkladom sú rôzne služby s mesačnými predplatným či predinštalovanie partnerských aplikácií ako Netflix. V prípade spomínaných modelov od materskej značky Xiaomi, je značným zdrojom príjmov aj reklama.

Nadstavba MIUM je nimi pri klasickom nastavení priam prešpikovaná. Musím však povedať, že sa dajú povypínať. Priamo v systémových nastaveniach je napríklad v sekcii Nastavenie súkromia umiestnená ponuka Reklamné služby. Reklamy sa ale zobrazujú aj priamo pri používaní predinštalovaných aplikácií. To osobne považujem za veľmi otravné.

Už som sa nad tým trochu rozčuľoval v súvislosti s aplikáciou Motívy. No nedávna ma “dožralo” to, že reklamy sa zobrazujú aj pri tak základnej veci ako je prehrávanie hudby. Z toho mi priam vrela krv v žilách.

Dočasným riešením sa ukázalo byť nepoužívanie mobilných dát. Všimol som si, že akonáhle som bol pri počúvaní hudby pripojený na internet, aplikácia Hudba ma “odmenila” rôznymi reklamami. Horšie to bolo pri počúvaní podcastov počas prechádzok, kedy som chcel zostať v kontakte cez online komunikačné aplikácie. To v praxi znamenalo, že som mal zapnuté dáta a aplikácia Hudba zobrazovala reklamy.

Po čase ma to naštvalo až do takej miery, že som začal rozmýšľať na inštaláciou alternatívnej aplikácie na prehrávanie hudby. Nejakej alternatívy, ktorá by nahradila systémovú aplikáciu Hudba aj s jej reklamami. Ešte skôr než som sa do toho pustil som si ale musel overiť, či neexistuje ja iná cesta. Či sa tie reklamné hlásenia nedajú niekde vypnúť. Zamieril som preto do nastavení aplikácie Hudba na svojom smartfóne POCO a čuduj sa svete, bolo to presne tu!

Ako vypnúť reklamy v aplikácii Hudba na smartfónoch Redmi, Poco a Xiaomi?

Dobrou správou je, že reklamy v aplikácii Hudba sa na smartfónoch s nadstavbou MIUI dajú vypnúť veľmi jednoducho. Skutočne nemusíte siahať po alternatívnych hudobných prehrávačoch. Ani nemusíte obmedzovať používanie mobilných dát. Stačí spraviť toto:

  • Otvorte aplikáciu Hudba.
  • V ľavom hornom rohu kliknite na ikonu “prepínačov”.
  • Zobrazí sa menu. V ňom kliknite na “Nastavenia”.
  • Z dostupných možností vyberte “Ďalšie nastavenia”.
  • Prejdite na spodok ponuky a vypnite “Zobrazovať reklamy”.
  • To by v princípe malo stačiť na vypnutie reklám v aplikácii Hudba. Ja som si ešte vypol aj veci “Zobraziť online odporúčania pri spustení” a “Prispôsobené odporúčania”. Ak vám tieto veci tiež vadia, tak to môžete spraviť tiež.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať