Epic Games Store do 7. mája rozdáva dvojicu Amnesia: The Dark Descent a Crashlands

Epic Games Store pokračuje vo svojej tradícii, kedy každý týždeň rozdáva všetkým záujemcom hry. Bezplatné hry sú na vyzdvihnutie dostupné vždy 7 dní, potom je ponuka obmenená.

Na to, aby ste si ich mohli pridať do svojej hernej knižnice potrebujete vlastniť bezplatné konto. Práve s ním budú hry navždy previazané, čo znamená, že vychutnať si ich môžete prakticky kedykoľvek.

Nová ponuka je sprístupnená vždy vo štvrtok o 17. hodine. Tradične sú k dispozícii dve hry, no niekedy sa dočkáme bonusu, inokedy sa môže stať, že na nás bude čakať len jedna hra. V každom prípade, hra zadarmo vždy poteší, navyše často ide o veľmi kvalitné kúsky.

Amnesia: The Dark Descent a Crashlands

Tento týždeň, v termíne od 30.4. do 7.5., je ponúkaná dvojica Amnesia: The Dark Descent a Crashlands. Do svojho herného konta si ich môžete pridať cez oficiálny web Epic Games Store, prípadne, ak ho máte nainštalovaný, tak priamo cez Epic Games Launcher.

Obyčajne to všetko prebieha veľmi hladko, no teraz sa treba pripraviť na drobnú komplikáciu. Epic Games Store sa totiž rozhodol spropagovať dvojfaktorovú ochranu. To v praxi znamená, že pri snahe o vyzdvihnutie bezplatných hier môžete naraziť na nové upozornenie, respektíve výzvu. Hru si budete môcť pridať len v prípade, že vaše konto je chránené dvojfaktorovou autentifikáciou.

Toto upozornenie sa má zobrazovať náhodne vybraným používateľom, ktorí pre svoje konto nemajú zapnutý spomínaný spôsob ochrany. Môže to byť trochu otravné, no cieľ je celkom šľachetný – zvýšenie ochrany.

Epic Games Store navyše uvádza, že táto “propagačná akcia” bude prebiehať len do 21. mája. V podstate sa teda týka štyroch kôl bezplatných hier, a je celkom možné, že na upozornenie ani nenarazíte. Radšej však na túto možnosť buďte pripravení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Games with Gold – február 2021

Ponuka pre február 2021 je po dlhšej dobe veľmi podarená. Aktívni predplatitelia Xbox Live Gold sa dočkajú hneď piatich hier.