Rýchle vytvorenie webového odkazu na pracovnej ploche

Na ukladanie odkazov z obľúbených webových stránok väčšina z nás využíva funkciu Záložky. Web si tu uložíme a neskôr sa k nemu vieme veľmi rýchlo vrátiť bez toho, aby sme si museli pamätať adresu, alebo aj samotný fakt, že sme si niečo odložili. Návšteva sekcie Záložky nám to jednoducho pripomenie.

Odkaz na webovú stránku si však v moderných webových prehliadačov ako sú Google Chrome, Firefox, Brave či Microsoft Edge, vieme veľmi rýchlym spôsobom vytvoriť aj priamo na Pracovnej ploche. Správa sa to ako klasický odkaz, ktorý dobre poznáme z používania aplikácií.

Po otvorení, napríklad dvojklikom, sa odkaz otvorí v predvolenom webovom prehliadači a automaticky nám zobrazí požadovanú webovú stránku. Pre niekoho tento spôsobom ukladania webom môže byť zaujímavejší, hlavne preto, že ho máme hneď na očiach a nemusíme sa prehrabávať v desiatkach odkazov, ktoré sú uložené v sekcii Záložky.

Umiestnenie odkazu na webovú stránku na pracovnej ploche

Celý proces je extrémne jednoduchý, akurát používateľ musí vedieť, že niečo také vôbec existuje. To je vo všeobecnosti veľkým problémom množstvo funkcií. Síce sú v aplikácii dostupné, no keď nebijú do očí, tak ich prehliadame.

  • Otvorte svoj webový prehliadač.
  • Prejdite na web, ktorý si chcete uložiť na pracovnej ploche.
  • V adresnom riadku kliknite na symbol zámku, ktorý je umiestnený v ľavom kraji.
  • Ľavé tlačidlo myši držte stlačené a kurzor potiahnite na pracovnú plochu.
  • Vytvorí sa požadovaný odkaz.
  • Hotovo.

Odkaz dokonca automaticky dostane názov podľa popisu na webovej stránke, takže vždy viete, o ktorý web vlastne ide. Nakoľko vo svojej podstate ide o klasického zástupcu, môžete si ho v prípade záujmu premenovať.

Vytvorený odkaz nemusí skončiť ani na pracovnej ploche. Umiestniť ho môžete do ľubovoľného priečku, ako len chcete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
Ako zmeniť meno na Facebooku

Ako zmeniť meno na Facebooku?

Celý proces ako zmeniť meno na Facebooku je veľmi jednoduchý. Treba však dodržať niekoľko zásad, aby ste sa vyhli možným problémom.