Utajenie aktivity: Ako na Steame skryť čo práve hrám?

Steam pri štandardných nastaveniach zdieľa informácie o tom, akú hru momentálne máte spustenú. Kontakty vo vašom zozname priateľov tak presne vedia, kedy a čomu venujete svoj čas.

Vo väčšine prípadov to vôbec nevadí, pretože v zozname priateľov máte ľudí, ktorých poznáte, a tým je úplne ukradnuté, či hráte najnovší AAA titul alebo či ste sa práve pustili do bezduchej klikačky typu Clicker Heroes.

Napriek tomu existujú situácie, kedy proste chcete mať od všetkých pokoj a nemáte najmenšiu chuť niekomu vešať na nos informácie o svojich herných aktivitách.

V takýchto prípadoch určite poteší informácia, že herné aktivity na Steame sa dajú utajiť. Stačí prejsť do nastavení profilu a upraviť stav v sekcii pre správu súkromia.

Jednoduchým zvolením správneho nastavenia dokážete pred zvedavým svetom skryť zoznam hier, ktoré vlastníte, ako aj to, koľko času ste v hrách strávili či informáciu o tom, čo práve hráte.

Ako na Steame skryť svoju hernú aktivitu a hry?

  • V klientovi Steam klikneme na profilové meno.
  • Z ponuky vyberieme “Profile/Muj profil”.
  • Na pravej strane klikneme na tlačidlo “Edit profile/Upraviť profil”.
  • Zo zoznamu sekcií vyberieme “Privacy Settings/Nastavení soukromí”.
  • V sekcii “My profile/Údaje na profilu” nájdeme všetko, čo hľadáme.
  • Konkrétne nás zaujíma nastavenie “Game details/Údaje o produktech”.
  • Ak si ho prepneme na “Private/Soukromé”, tak dosiahneme presne to, o čo nám ide. Utajíme svoju aktivitu aj zoznam vlastnených hier.
  • Priatelia potom nebudú vidieť čo hráme, hoci v chate nás stále budú vidieť online.

Podľa toho, ktoré z ostatných položiek prepneme do stavu “Private/Soukromé” dokážeme utajiť dodatočné informácie o svojom používateľskom konte a aktivitách.

Dočasné skrytie pred okolím

Alternatívnou možnosťou, kedy len nechceme aby priateľom vybiehala informácia o tom, že momentálne niečo hráme, je dočasné odpojenie od chatu.

V rozhraní “Friends & chat/Seznam prátel” vtedy stačí svoj aktuálny status zmeniť na “Invisible/Neviditelný” alebo rovno “Offline”. V obidvoch prípadoch sa budeme priateľom javiť ako offline. Nebudú teda vidieť, že niečo hráme, ani že sme niečo spustili.

Táto možnosť sa hodí na momentálne skrytie pred okolím. To, že sme nejakú konkrétnu hru hrali sa ale priatelia môžu dozvedieť z návštevy našej profilovej stránky. 

Ak nechceme, aby takáto “stopa” vznikla, musíme zvoliť prvú metódu súkromného profilu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať