WordPad

WordPad možno čakajú reklamy, Microsoft to skúša

Textový editor WordPad, ktorý predstavuje základnú súčasť operačných systémov Windows, možno čoskoro bude vo Windows 10 obsahovať reklamy. Poukazujú na to snímky z testovacej verzie Windows 10, kde je v spomínanej aplikácií prítomný panel s reklamnými sloganmi.

Tie vyzývajú na bezplatné vyskúšanie služby Office 365, prípadne priamo konkrétnych aplikácií ako je Word Online. Konečným cieľom je prirodzene používateľa naviesť na platenú službu Office 365.

Zatiaľ nie je celkom jasné, či budú reklamy odkazovať na bezplatné služby Office Online alebo priamo na akúsi dočasnú “ochutnávku” platených služieb Office 365. Na základe prítomných sloganov môže ísť rovnako o prvú alebo druhú možnosť, no prirodzenejšie sa javí práve tá prvá – bezplatný Office Online, s tým, že časť používateľov časom nadobudne nutkanie priplatiť si za dodatočné služby a možnosti.

Momentálne nie sú dostupné informácie o tom, kedy a či vôbec budú reklamy nasadené, ani to, či ich bude možné vypnúť. Podarilo sa však identifikovať šesť rozličných reklamných sloganov, s ktorými Microsoft experimentuje.

Odhalené reklamy nie sú v testovacích verziách automaticky aktivované. Vývojár Rafael Rivera sa k nim dostal s použitím nástroja Mach2, cez ktorý je možné manuálne zapnúť “skryté” funkcie v testovacích zostavách Windows 10. Dúfajme preto, že ide len o interný experiment, a tam to aj skončí. No človek nikdy nevie… Pre Windows 10 totiž podobné “reklamy” nie sú vôbec cudzie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať