ako stiahnut obchod play

Ako stiahnuť Obchod Play? Je to veľmi jednoduché

 • Ide o kľúčovú súčasť platformy Android.
 • Miesto pre sťahovanie aplikácií a hier.
 • Ako ale stiahnuť Obchod Play?

Obchod Play je základnou a kľúčovou súčasťou celého ekosystému okolo operačného systému Android. Ide o oficiálny distribučný kanál, prostredníctvom ktorého sa používatelia vedia veľmi jednoducho dostať k rôznorodému obsahu. Zjednodušene povedané ide o oficiálny obchod s aplikáciami, hrami a ďalším obsahom pre Android. Pod palcom ho má priamo Google.

Obchod Play nie je jedinou cestou ako je možné do smartfónu či tabletu dostať aplikácie a hry. Máme tu napríklad možnosť priamej inštalácie aplikácií cez inštalačné súbory a taktiež je tu široký zástup alternatívnych obchodov. V základe ale ide o najjednoduchšiu a najpohodlnejšiu cestu.

Nakoľko ide o oficiálny obchod, tak sa celkom prirodzene očakáva, že ponúkaný obsah bude relatívne bezpečný, pravidelne aktualizovaný a nájdeme tu prakticky všetko potrebné. Všetky tieto body do veľkej miery platia, no aj v týchto prípadoch existujú výnimky.

Obchod Play je teda miestom, cez ktoré vieme vyhľadať a stiahnuť aplikácie do zariadení so systémom Android. Čo však v prípade, že v zariadení chýba samotný Obchod Play alebo nejaká alternatíva? V princípe ide o aplikáciu ako každú inú, čo znamená, že existuje aj možnosť ako stiahnuť Obchod Play a ručne ho nainštalovať.

V princípe máme dve možnosti:

 • Stiahnutie Obchodu Play zo stránok s inštalačnými súbormi (APK).
 • Obnovenie výrobných nastavení pre preinštalovanie základných aplikácií, kam patrí aj Obchod Play.

V našom prípade sa zameriame na prvú možnosť. Budeme riešiť to ako stiahnuť Obchod Play a nainštalovať ho cez .APK súbor. Obnovenie výrobných nastavení je časovo náročnejším a relatívne komplexným úkonom. Predstaviť si to môžeme ako preinštalovanie celého systému, ktoré sprevádza vymazanie obsahu telefónu. Vhod by teda prišlo skôr v prípade, že smartfón vykazuje problematické správanie a zmiznutie Obchodu Play je len jedným zo sprievodných prejavov.

Obnovenie výrobných nastavení by navyše vôbec nepomohlo v prípade, ak Obchod Play nebol štandardnou súčasťou systému. Ak výrobca namiesto toho zvolil alternatívny obchod, napríklad Huawei AppGallery, tak sa pri preinštalovaní systému nemá čo obnoviť. Opäť by sme dostali len Huawei AppGallery.

Vo väčšine prípadov preto bude lepšie stiahnuť Obchod Play vo forme inštalačného súboru a aplikáciu doplniť. Nainštalovať ho. Netreba na to žiadne špeciálne zručnosti. Skutočne to prebieha ako inštalácia prakticky akejkoľvek inej aplikácie.

Jediným problémom je nájdenie správneho zdroja. Bezpečného miesta, odkiaľ stiahnuť Obchod Play. Z oficiálneho webu platformy Android to nepôjde. Zamieriť je potrebné na niektorú z overených stránok s inštalačnými .APK súbormi. Dobrou voľbou by mal byť web APKMirror, prípadne APKPure.

Ako stiahnuť Obchod Play?

 • Prejdeme na stránku APKMirror s databázou inštalačných súborov pre Google Play Store.
 • V prehľade All versions zvolíme najnovšiu dostupnú verziu. Orientovať sa budeme podľa dátumov.
 • Presunieme sa na prehľad Download. Kde zvolíme z ponúkaných inštalačných súborov. Správnou voľbou by mala byť architektúra “universal”. Mala by to byť rana istoty.
 • Po kliknutí na názov alebo šípku pre stiahnutie sa dostaneme do prehľadu inštalačného súboru.
 • Klikneme na tlačidlo “Download APK Bundle”, čím sa spustí automatické stiahnutie.
 • Poriadne si skontrolujte, že skutočne bol stiahnutý .APK alebo .APKm súbor.
 • Úspešne sa nám podarilo siahnuť Obchod Play. Teraz ho treba nainštalovať.
 • Stiahnutý .APK súbor otvoríme a postupujeme podľa pokynov. V skratke to znamená, že potvrdíme inštaláciu a udelíme potrebné oprávnenia.
 • Môže sa stať, že inštaláciu bude treba povoliť. Systém vtedy upozorní, že inštalácia aplikácií z neznámych zdrojov je zablokovaná.
 • To znamenaná, že ju budeme musieť povoliť a Obchod Play nainštalovať až potom. Aj v tomto prípade platí, že nejde o nič komplikované. V princípe ide o niekoľko kliknutí a systém by nás mal navigovať na správne miesto v Nastaveniach.
 • Po nainštalovaní Obchodu Play aplikáciu spustíme a prihlásime sa do svojho Google účtu.
stiahnuť Obchod Play
2 comments
  1. Zdravím,

   áno, vo vašom prípade to fungovať nebude, pretože som sa zameral čisto na Android. Pre iPhone a iPad to bude chcieť hľadať postup inde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať