Windows 10 Pro

Ako stiahnuť Windows 10 zadarmo?

 • Vyhnite sa pochybným webom, úložiskám a torrentom.
 • Časy sa zmenili. Windows 10 stiahnete zo stránok Microsoftu.
 • Používať ho dokonca môžete bez aktivácie.

V ostatných rokoch sa prístup na strane Microsoftu poriadne zmenil. Ako stiahnuť Windows 10 zadarmo dnes už nie je otázkou, ktorá by mala evokovať niečo nekalé. Nový operačný systém sa totiž dá oficiálne a zadarmo stiahnuť priamo zo stránky Microsoftu.

K dispozícii je možnosť stiahnuť obraz disku, ak by ste si ho chceli napáliť, prípadne cez špecializovanú aplikáciu vytvoriť inštalačné USB. Druhou možnosťou je použitie oficiálnej aplikácie Media Creation Tool, ktorá ponúka stiahnuť obrazu disku (ISO), vytvorenie inštalačného USB alebo inováciu na Windows 10.

Kľúčové je preto mať aspoň základnú predstavu, čo vlastne chcete robiť. V prípade, že chcete Windows 10 stiahnuť preto, aby ste svoj počítač inovovali na nový systém, tak je, hlavne pre začiatočníkov, najvhodnejšie použiť práve Media Creation Tool.

V prípade, že Windows 10 chcete stiahnuť, aby ste si ho nainštalovali do virtuálneho počítača a troška sa s ním hrali, tak vám bude najlepšie zvoliť stiahnutie obrazu disku, teda súboru ISO.

Navyše, ak využijete malý trik s vývojárskymi nástrojmi vo svojom webovom prehliadači, tak si ISO súbor viete stiahnuť aj priamo z oficiálnej stránky Microsoftu. Týmto spôsobom sa dá obísť potreba využívať Media Creation Tool.

Ak chcete Windows 10 stiahnuť preto, lebo na nový počítač potrebujete nainštalovať operačný systém, tak bude najlepšie vytvoriť inštalačné USB. V tomto prípade máte na výber. Buď si stiahnete ISO a cez aplikáciu typu Rufus ručne vytvoríte požadované USB alebo to celé opäť necháte na Media Creation Tool, kde je to otázkou niekoľkých kliknutí.

Z mojich skúseností sa veci majú tak, že Rufus zvláda inštalačné USB zo súboru ISO vytvoriť omnoho rýchlejšie ako Media Creation Tool od Microsoftu. Na druhú stranu, v prípade Media Creation Tool je to celé jednoduchšie a pokiaľ inštalačné USB nepotrebujete vytvárať pravidelne, tak to môžete nechať rovno na Microsoft.

Aby som to zhrnul, dnes už nie je problém ako stiahnuť Windows 10 zadarmo. Od tohto problému nás úplne odbremenil samotný Microsoft. Problém je v tom, že potrebujete mať určitú predstavu, čo je vašim konečným zámerom.

Ako stiahnuť Windows 10 zadarmo
Oficiálna stránka Microsoftu pre stiahnutie Windows 10.

Ako stiahnuť Windows 10 zadarmo?

Ako oficiálny základ tu máme stiahnutie nástroja Media Creation Tool, v ktorom si následne zvolíte, či chcete svoj počítač inovovať na Windows 10, prípadne či chcete vytvoriť inštalačné médium.

 • Prejdeme na oficiálnu stránku pre stiahnutie Windows 10.
 • Klikneme na tlačidlo “Stiahnuť nástroj”.
 • Stiahne sa nám MediaCreationTool.exe.
 • Tento nástroj spustíme a vyberieme si požadovaný úkon.
 • Na výber teda máme inováciu PC alebo vytvorenie inštalačného média.
 • Nakoľko chceme systém stiahnuť pre ďalšie použitie, tak zvolíme “Vytvoriť inštalačné médium”.
 • Podľa potreby si zvolíme jazyk a architektúru (ak si nie ste istý, zvoľte možnosť “Obe”.
 • V ďalšom kroku zvolíme, či chceme stiahnuť ISO alebo rovno vytvoriť inštalačné USB.
 • Ak chcete rovno vytvoriť USB, tak k PC pripojíme USB kľúč, na ktorom nie sú dáta, prípadne sú také dáta, ktoré môžeme vymazať.
 • Klikneme ďalej, označíme USB kľúč a nástoj necháme nech spraví svoju robotu.
 • Analogicky to funguje aj v prípade vytvárania inštalačného DVD.
Ako stiahnuť Windows 10 zadarmo

V prípade, že sa chcete dostať k ISO priamo, bez nástroja Media Creation Tool, tak postup nájdete v samostatnom článku tu.

Ako teda vidíte, dnes už skutočne nie je problém v tom ako stiahnuť Windows 10 zadarmo. Pre pripomenutie ešte uvediem, že systém je možné používať aj bez aktivácie, akurát sa budete musieť pripraviť na niekoľko drobných obmedzení a vodoznak. Viac tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať